Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türklerin Tarihi - 2
Türklerin Tarihi - 2

Türklerin Tarihi - 2

Anadolu'nun Bozkırlarından Avrupa'nın İçlerine

8/10 - 18 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Timaş Yayınları - Tarih Dizisi
Standart Teslimat
02 Ağustos - 07 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050822212

Türklerin Tarihi - 2 Kitap Açıklaması


"Türkler tarihin her safhasında görünen, tarihi inşa eden kavimlerden biridir. Bugünkü medeni dünyada hiçbir eski dünya kavmi ve ülke yoktur ki Türkler olmadan tarihini yazabilsin. Mutlaka, Türkleri ve Türk tarihini bilmek zorundadır ki kendi tarihini anlayabilsin."
-İlber Ortaylı-

Türklerin Tarihi kitabında Marmara'da küçük bir beylik olarak doğan, gelişen ve kuruluşunun üzerinden 150 yıl geçmeden Balkanlar'da ve Ege'de hâkimiyet tesis eden, Akdeniz dünyasının son muhteşem imparatorluğu olan Türk İmparatorluğu'nun üç kıtaya yayılmasına şahitlik edeceksiniz.

Sultanü'l-Berreyn ve Hakanü'l-Bahreyn (İki Karanın ve İki Denizin Hükümdarı) olan Fatih Sultan Mehmed gibi bir Rönesans hükümdarının dünyasına eşlik ederek; Türk tarihinin büyük asrı, dünya tarihinde birçok değişime neden olan 15. yüzyılın bilinmeyenlerini öğreneceksiniz…

Bugün Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da, sayıları yirmiyi aşan çeşitli dil, din, ırk ve siyasal rejime sahip ülkenin ortak tarihini okuyacaksınız…

Hepsi birbirinden değerli Türk sultanların başarılarını görecek; harp teknikleri Rönesans kadar Asyai Türk tekniklerine de dayanan dünyanın en güçlü ordusunu tanıyacak ve kısa sürede Üçüncü ve son Roma İmparatorluğu'nun nasıl kurulduğuna şahitlik edeceksiniz.

Anadolu'nun bozkırlarından Avrupa'nın içlerine, İlber Ortaylı'nın satırları arasında dolaşmak isteyen her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir başucu kitabı...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Hayal kırıklığı

Öncelikle kitabın soru cevap şeklinde yazılmış olduğunu belirtmem gerek. 1. kitapta da aynı tarz kullanılmıştı. Fakat hayal kırıklığına uğramamın sebebi 2. kitaptaki bir çok soru-cevap bölümün 1. kitapta da aynen olmasıydı. Elbette aynı veya benzer sorular sorulmuş olabilir. Fakat bu sorulara verilen cevaplarda virgülüne kadar aynı. 1. kitaptan kopyala-yapıştır yapılmış. Sebebini anlamak zor. Umarım hacim arttırmaya yönelik bir iş değildir. İçerik ve kaliteye sözümüz yok. akıcı ve anlaşılır bir dili var. Bir ortaokul öğrencisi rahatlıkla okuyup anlayabilir. Milletinize tarihi sevdirmek ve anlatmak için güzel bir kitap. Hocanın ellerine sağlık :)

21.12.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.