Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkmen Çilesi

Türkmen Çilesi

Türkmen Çilesi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756217849


Fedakarlık ve Istırap (Çile) :
Irak Türkmenlerinin hayatta kalma mücadelesi, çağdaş Ortadoğu'da pek çok olaya ışık tutacak emsalsiz bir örnek teşkil etmektedir.
Türkmenlerin Irak'taki varlığı, ülkenin üçüncü en büyük etnik grubu olmalarına rağmen hemen her platformda görmezden gelinmektedir.

Batı tarafından unutulan ve diğer gruplara göre daha az bilinen Türkmen toplumunu tam olarak anlamak, tanımak ve onların kendi haklarını temsil edebilmelerini sağlamak, Irak'ı huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın en önemli adımlarından biridir.
Bu kitabın amacı, kuzey Irak'taki siyasi bölünmeyi ve Irak'ın bütün tarihini anlatmak değildir.

Amaç, Irak'ta yaşananların, bugüne kadar birbirini izleyen zalim rejimler altında; boyun eğdirilen ve zulme uğrayan Türkmen halkının bakış açısından değerlendirilmesini sağlamak ve bunun yanında Türkmenlerin post-Saddam döneminde yeni bir kimlik uğruna besledikleri umutları anlatmaktır.

Bu kitap, ITC'nin (Irak Türkmen Cephesi) yurt dışındaki ofisleri ve Türkiye Temsilciliğinin işbirliği ve çabalarıyla hazırlanmıştır.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgeoğuz Yayınları

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız