Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkmen Düğünü

Türkmen Düğünü

Türkmen Düğünü

Komedi - 2. Bölüm

Hazırlayan: Ali Yürük
Yayınevi :

Sarkaç Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054556090


"TÜRKMEN DÜĞÜNÜ" dünyada bir milletin düğün âdetlerini anlatan ilk tiyatro eseridir. Şimdiye kadar yazılmış olan çeşitli piyeslerde ufak tefek bazı düğün sahneleri varsa da "Amerikan Düğünü, Hint Düğünü, Rus Düğünü, Afrika Düğünü, İsrail Düğünü, Japon Düğünü" vs. diye bir piyes henüz yazılmadı.

"TÜRKMEN DÜĞÜNÜ", 1975'de Bursa Devlet Tiyatrosu'nda, 1976'da Ankara Devlet Tiyatrosu'nda, 1987'de Adana Devlet Tiyatrosu'nda, 1996'da tekrar Ankara Devlet Tiyatrosu'nda, 1998'de Konya Devlet Tiyatro-su'nda oynandı. Her birinde ayrı ayrı seyirci ve hâsılat rekoru kırdı. Türkiye çapında binlerce okulumuzun tiyatro kulübü tarafından sahneye kondu.

"TÜRKMEN DÜĞÜNÜ", 1990'da televizyonda dizi olarak gösterildi, reytingleri altüst etti, yedi ayın en çok izlenen yerli yapımı oldu.

Yazar Ali YÜRÜK'ün "bu benim hikâyemdir" dediği Türkmen Düğünü hakkında basında yüzlerce, övgü dolu yazı yayınlandı… Eserin bu 3. baskısı basında çıkan yazı, değer-lendirme ve fotoğraflar eklenerek zenginleştirildi.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 71

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sarkaç Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.