Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türlerin Kökeni

Türlerin Kökeni

Türlerin Kökeni

Doğal Seçilim Yoluyla Türklerin Kökeni

7/10 - 52 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Bahar Kılıç
Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Hızlı Teslimat
04 Temmuz
Standart Teslimat
06 - 10 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051715308

İlk basımı 1859’da Londra’da yayımlanan Türlerin Kökeni, dünyamızın bilim ve kültür tarihini değiştiren kitapların başında gelir. Darwin’in 20 yıllık araştırması sonucu ortaya çıkan ve evrimin mekanizmalarını açıklayan Türlerin Kökeni sadece biyoloji bilimlerinin değil, aynı zamanda tüm doğa bilimlerine ve edebiyattan felsefeye tüm insanlık kültürüne yeni bir bakış kazandırarak, 


insanın dünyayı anlama macerasında bir dönüm noktası oldu. 


Türlerin Kökeni’nin bu çevirisi, Darwin’in ilk baskısındaki birkaç küçük dizgi hatasını düzelttiği ikinci baskıdan yapıldı. 


 


“Zaman içinde Darwinci devrim, dünya üzerindeki her eğitimli insanın aklında ve kalbinde emin ve rahat bir şekilde yerini alacaktır, fakat bugün, Darwin’in ölümünün üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen, hâlâ onun parmak ısırtan çıkarımlarla dolu ifadelerini tam olarak hazmedebilmiş değiliz.”


–Daniel Dennett, Darwin’in Tehlikeli Fikri-


 


“Darwinci kuram yalnızca üstün bir açıklama gücüne sahip olmakla kalmaz; açıklamasındaki ekonomikliğin güç dolu bir zarafeti, dünyanın en unutulmaz başlangıç mitlerine bile üstün gelecek şiirsel bir güzelliği vardır.”


–Richard Dawkins, Cennetten Akan Irmak-


 


 “Hiçbir bilimsel devrim daha önceki alışkanlıklarımızı ve kanaatlerimizi değiştirmek açısından Darwin’in buluşuyla karşılaştırılamaz… Darwinci evrim çok derin bir biçimde, kendi varlığımız ve özümüze ilişkin algılarımızda ve bilimin işaret ettiği benzer sorular konusunda da bir devrim yaratmıştır: Biz kimiz? Buraya nasıl geldik? Diğer yaratıklarla ilişkimiz nedir?”


–Carl Zimmer, Evrim: Bir Fikrin Başarısı-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 1

BÜYÜLEYİCİ

Büyüleyici !Daha önce hiç bir kitap bu denli bir eleştiri yağmuruna tutulmamıştı!Bu alanda sadece Einstein'in Görelilik Kuramı kıyaslanmaya aday olabilirdi. Ama o bile Darwin'in sarsıcı deprem etkisi karşısında solda sıfır kalırdı. Darwin'in teorisi sadece biyoloji alanında değil, tüm doğa bilimlerinden edebiyata, felsefeden dünya kültürüne yepyeni bir bakış açısı kazandırdı. Peki Darwin'i bu kadar farklı kılan şey neydi ? Zaman algısı. Darwin 80-90 yıllık insan ömrü çerçevesinde algıladığımız zaman dilimini milyon yıllarda kökenimizi anlamak adına kullanmayı başardı. Bu kulağa basit gelebilir. Ama bugün bile onu anlamayıp eleştiriyor oluşumuz zaman algısındaki eksikliğimizin bariz bir kanıtıdır.

28.04.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.