Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tuzlu Suda Aşk

Tuzlu Suda Aşk

Tuzlu Suda Aşk

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051487199


"Özgürlüğe doğru çırpıyordum kanatlarımı. Bu, kanatlanmanın sudaki haliydi. Uçmanın denizdeki yansımasıydı. Hiç kimse, hiçbir şey ve hiçbir duygu bunu tarif etmeye cesaret edemiyor, sadece tadını çıkarıyordu. Yani yaşıyordu. Yaşamak; bu kadar özgür hissettiğin bir anda, ellerinde kelepçeler yokken, parmaklıklar yahut duvarlar ardında değilken, denizdeyken..'

Şehrin çevreni saran duvarları arasındaki sokaklarda âşık olmakla, önünde masmavi suların uzandığı bir sahil kasabasında âşık olmak arasında fark var. Peki, sen hangisini seçerdin? Beyaz tenli bir şehirliyi mi yoksa esmer bir kasabalıyı mı? Ya da âşık olmak için erken deyip yollara mı düşerdin?

Aslında hiçbir şey için ne erken, ne de geç kalınmıştır. Korkmadan karar verebiliyorsan, rüzgârı arkana alıp yelkenleri açmanın tam zamanıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

Sayfa Sayısı : 152

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mükemmel

Kıyafetlerle ağırlaşan bedenlerimiz üşüyene kadar sahilde kaldık. Tanrının ateşi güneş sönmüştü. Ceketimizi yaktık...

09.07.2017

Psikolojimi bozdu

Yazara hem kızdım hem de sevdim garip bir şey. Sırasıyla şimdi neden sevdiğimi ve neden kızdığımı söyleyeceğim. Sevdim Çünkü: akıcı akılcı ve huzurlu bir kitap. Klişe laflar yok. İleride çok tanınacağını tahmin ediyorum. Hem kitabın hem yazarın. kısacası mutluluk ve huzur verdi. Verdi vermesine de: Tüm hikaye normal bir roman gibi ilerlerken birden kendimi dipsiz bir kuyuda buldum. kafam karıştı ve hayatı sorgular vaziyette buldum kendimi. Kitap bittiğinde kapağını kapatamadım ve aptal aptal gülümsedim. güzel bir sonuçla bitmesine rağmen önceki sayfalardaki bunalımdan hala kurtulamamış olduğum için de kızdım işte yazara... Psikolojimi bozdu yani :)

06.02.2017

İnsani gerçeklerle sarsan bir roman

Kitabı ilk gördüğümde deniz kenarında geçen basit bir yaz aşkı hikayesiyle örtüştürdüm. Ama nedense kapağı hoşuma gittiği için aldım. Ayda 1-2 kitap okuduğum için aslında kitap kapaklarının anlamını çözmeye çalışmışımdır hep. Neyse, kitabı okumaya başladığımda başta standart Akdeniz hayati, deniz, güneş vb hisler uyandırsa da ilerledikçe daha da derinlere inen bir anlatıcıyla karşılaştım. Yaşamı ve gündelik hayatta fark etmediğimiz bir sürü konuyu sorgulattı bana. Neden böyle? Gerçekten böyle olmak zorunda mı diye sordum kaç kere. Akdeniz aşkı, beşeri ask, hayal kırıklığı, hüzün ama bitmeyen bir deniz sevdası sürekli karşımıza çıkıyor. Yazarın yaşayarak bunları kaleme aldığı ve gerçekten her cümlede bize bunu yaşattığı bir roman olmuş. İlk romana göre gayet ilginç ve ilk izlenimlerin çok daha ötesinde olan bir roman. Ne diyelim tebrik eder başarıların devamını dileriz. :)

01.02.2017

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız