Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


UML ve Dizayn Paternleri
UML ve Dizayn Paternleri

UML ve Dizayn Paternleri

Yazılım Mimarının El Kitabı C++, Java ve C# ile

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
10 Mayıs - 15 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056460852

UML ve Dizayn Paternleri Kitap Açıklaması

C++, Java ve C# ile UML ve Dizayn Paternleri
Nesne yönelimli programlama, günümüzde en sık kullanılan yazılım geliştirme tekniği ancak bu konu programlama dillerinin sözdizim özelliklerinden, sınıf, arayüz, türetme veya sanallık gibi temel alt başlıklarından ibaretmiş gibi algılanmaktadır. Oysa nesne yönelimli programlama denilince bilinmesi gereken konular; modelleme, dizayn prensipleri, paternler ve UML notasyonudur. Bu kitap sayılan konuları üç dilde ve örneklerle ele almaktadır.

Kitabın hedeflediği okuyucu kitlesi sadece bu dilleri öğrenmekte olan kişiler değil aksine halihazırda bu dilleri kullanarak uygulama geliştiren ancak kariyerinde yazılım mimarı, proje yöneticisi gibi unvanları hedefleyen yazılımcılardır. Özellikle üniversitelerdeki (yazılım mühendisliği, yazılım mimarisi, nesne yönelimli programlama vb) dersler için akademik kaynak niteliğindedir. Kitaptaki tüm konular örneklerle anlatılmakta ve bölüm sonlarında sorular yer almaktadır. Ayrıca kitabın bir bölümü yazar tarafından "proje örnekleri" diye nitelenen çeşitli teknolojilere ilişkin daha kapsamlı uygulamalara ayrılmıştır. Bu bölümde ön plana çıkan olgu; katmanlı mimariye göre uygulama geliştirmedir. Kitapta ek bir bölüm olarak giriş seviyesinde ve okuyucuya proje yönetimi hakkında genel kültür kazandırmak amacıyla XP, Scrum, MSF, RUP gibi metodolojiler ele alınmaktadır.

- UML (Unified Modelling Language)
- Tasarım ve Paketleme Prensipleri
- Dizayn Paternlere Giriş ve Temel Kavramlar
- Nesne Oluşturulmasına/Yaratılmasına İlişkin (Creational) Patern'ler o Davranışsal (Behavioral) Patern'ler
- Yapısal (Structured) Paternler
- Yazılım Mimarisi ve Mimari Paternler
- Proje Örnekleri
- Sembolik Banka Modellemesi
- Çok Katmanlı Web Uygulaması
- Android Uygulamasından ASP.NET ile Yazılmış bir Web Servisine Erişim
- Android Dosya İşlemlerinde MVC Patern'inin Kullanımı
-Çok Katmanlı Android Uygulaması
- Yazılım Geliştirme Sürecinin Modellenmesi


(Tanıtım Bülteninden)

 

Sayfa Sayısı : 590

Ebat : 16,5 x 24

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Çok İyi

Eser genelde akademik dil kullanılarak yazılmış. OOP hakkında tecrübeli kişilerin anlıycağı bir eser.

15.01.2015

Faydalı bir kaynak olmuş

Yazarın daha önce WPF ve Reporting Service  kitaplarını okumuş çok beğenmiştim. Bu kitabı ise beklediğimden bile daha iyi olmuş. Herşeyden önce bu konuda başka bir Türkçe kaynak yok. Bu konularla ilgili "piyasa işi" değilde akademik bir referans kaynak arayan okuyucular için bu kitap uygun. Yalnız bu kitabı anlamak için bu 3 dili orta seviyede bilmeniz gerekiyor. C#, Java veya C++ ta temel bilgilere sahipseniz özellikle OOP ve yazılım mimarisini öğrenmek için bu kitabı satır satır çalışın.

30.10.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.