Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ulusal Okul Sağlığı Programı

Ulusal Okul Sağlığı Programı

Ulusal Okul Sağlığı Programı

Türkiye İçin Öneriler

Yazar: Ümit Sormaz
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052292020

Bir ülkenin sosyal ve ekonomik açıdan istenen uygarlık düzeyine ulaşabilmesi; bedensel ve zihinsel açıdan güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin varlığına bağlıdır. Kişinin beslenme durumu, toplumsal kalkınmada temel unsur olarak kabul edilen insan gücünün fiziksel ve mental fonksiyonlar bakımından en üst düzeyde tutulabilmesi ile yakın ilişkilidir.

Ülkemizde son yıllarda beslenmeyle ilişkili ortaya çıkan sağlık sorunlarının hızla artması, bu konuda yeni politikaların geliştirilmesini ve uygulanmasını zorunlu hale getirmiştir.

Bu anlamda okul temelli sağlıklı beslenme programlarının bu sorunun çözümünde önemli katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu kapsamda sağlık personeli, okul yönetimi, aileler, öğretmenler, kantin-yemekhane işletmecileri arasında işbirliğinin sağlanması, uygulanan programın başarısı açısından büyük önem taşımaktadır.

 

(Tanıtım bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.