Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uluslararası İlişkiler Teorileri

Uluslararası İlişkiler Teorileri

Uluslararası İlişkiler Teorileri

Yazar: Kolektif
Çevirmen: Rahim Acar
Yayınevi :

Küre Yayınları - Siyaset Bilimi Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055383497


Bu başarılı ve popüler ders kitabı, uluslararası ilişkiler çalışma alanındaki belli başlı teorik yaklaşımlara sistematik ve kapsamlı bir giriş niteliğindedir. Dünyanın farklı ülkelerinden öncü akademisyenler tarafından yazılan bölümler, realizmden liberalizm, feminizm ve post-yapısalcılığa disiplindeki kilit teorilerin ayrıntılı ve eleştirel tartışmalarını sunmaktadır. Bu konu başlıkları, dünya siyaseti çalışmalarında teorinin önemini ele alan bir giriş bölümü ile belirli bir bağlama oturtulmaktadır.

Bu tamamen gözden geçirilmiş yeni edisyon, teorideki gelişmeleri ve Arap Baharı ve küresel ekonomik kriz gibi önemli olayların teorik yaklaşımlara etkisini dikkate alarak baştan sona güncellenmiştir.

"Beşinci edisyonu yapan bir kitap, şüphesiz doğru bir şeyler yapıyordur. Bu mükemmel metnin niçin tüm dünyada kullanılmaya devam ettiği hiç sır değildir. Muazzam kapsam, etkileyici derinlikte analizler ve harika yazılmış bölümler, hepsi birlikte, bu kitabın hem lisans hem lisansüstü dersler için tavsiyesini gerekli kılmaktadır. Bu kitabı kullanmayan dersler önemli şeylerden mahrum kalır; keza öğrenciler de!"
-Colin Wight-

"Uluslararası İlişkiler alanında son yıllarda yayımlanmış en faydalı kitaplardan biri… Sahanın gelişen literatürüne değerli bir katkı."
-Chris Brown-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 495

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Küre Yayınları

Sayfa Sayısı : 495

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Alanının en iyisi olma yolunda iddialı

Kitabın her iki editörü de muazzam üretken isimler ve bu eserleri de bunu bir kez daha gösteriyor. Alanda boşluğu dolduracağından şüphem yok.

16.07.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız