Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


UP Underground Poetix Sayı - 14

UP Underground Poetix Sayı - 14

UP Underground Poetix Sayı - 14

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9776456456654


-Araştırma/yazı ve belgesel çalışmalarıyla ses getiren Terje Toomistu'nun Sovyet militarizmine karşı çıkan sevimli işgalcileri ile başlıyoruz. Estonya'nın çamur bakanlığı : Hippiler.

-Erhan Söğüt hastaneden kaçtı ve şimdi daha huzurlu.

-Rainer Fassbinder'in ilginç tiyatro geçmişi ve o esnada hayatını tam yetkiyle teslim alan kadın : Hanna Schygulla. Ya da Lili Marleen'in pre-çekim öyküsü.

-Ferhat Asniya'nın ekonomi ve tıptan uzaklaştırdığı, 90'ların sonunda tahliye edilmiş bir kooperatifin tarihini inceliyoruz bu ay.

-Seks robotları dünya kamuoyunu ayağa kaldıracak gibi gözüküyor : Ahlaki bir çöküş mü, cinsel devrim mi ?

-Önce Naziler tarafından baskı gören ardından Dadalar tarafından dışarıda bırakılmak istenen punk'ın dahi yaratıcısı, beden provokatörü ve politik sabotajcı Hannah Höch Mayıs ayının kara bayrağını sahipleniyor !

-Çağımızı değiştiren 10 olay : William S. Burroughs & J. G. Ballard. Rock, Synthwave, Metal, Bilim Kurgu ve Cut-up'ın yüce birlikteliği !

-Bugün çoğu şeyi borçlu olmamız yetmeyeceği gibi ilaveten üzerine daha çok okuma yapmamız, tartışmamız ve paylaşmamız gereken birisi Metin Demirhan. Atılgan'ı ziyaret edip, geçmişe hapsettiğimiz filmleri tekrar karıştırıp, çizgi romanların kellesini uçuracağız !

-Sarah Fletcher cennetten kovulma girişimlerini tamamlayacak olan son ayini yönetecek.

-Hatalar güzeldir, devamlılık yanlıştır, HD kameralar yok ! Pink 8 Manifesto ve sinemanın çöküşü.

-" Filozoflar dünyayı yalnızca çeşitli biçimlerde yorumlamışlardır; oysa asıl olay AC DC dinleyerek işi akışına bırakmaktır " e.e / XIV. Tez
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 40

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

Sayfa Sayısı : 40

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız