Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


UP Underground Poetix Sayı - 8

UP Underground Poetix Sayı - 8

UP Underground Poetix Sayı - 8

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9776456456586


Merhaba kasım. Merhaba okur. Merhaba bakar.

Şöyle şekillendik ayların güzelinde: İçerde Tom Waits var. Gerekli bir söyleşi. Zırıltılardan uzak! Waits kapak kızımız zati. Çocukluğumuzun alkolle doldurduğumuz boşlukları en çok siyah beyaz Fassbinder kareleri ile eşleşti. Şimdi onun kostümlerine bürünme vakti gibi hissettik. Doğal olarak onu kesen biçen giydiren kadına gittik. Hayalet Oğuz'u Beyoğlu'nda çok kovaladık -e biz de ergen olduk, romantizmlerimiz oldu bizim de envai, tabi sene o zaman 1990 falan- neyse; Sevgili Taylan Taftaf, Oğuz'un bize mirası olan "Rock n Roll" metni üzerine güzel bir delik açtı. Yazarak sadece delik açılır!

Birileri ülkeyi batırmaya yeminli olsun biz topraklarımızdan yaşam fışkırsın arzusunun telaşındayız: Kanatsız Melekler yani yeni kanatsız rüzgar türbinleri üzerine var bu sayıda. Yatay tecavüze uğrattığımız yeryüzü toprağını kapitalizmden (insan oluştan yani) kaçırarak dikey kullanma zorunluluğunu biz yarattık. Dikey bahçelere ve dikey tarıma giriş de bu sayının istasyonlarından.

Wolf Wostell bombardıman sevdalısı dünya uluslarına döşüyor: bugünün Suriye'yei bir de biz bombalayalım modası zamanlarında "manidar" olacağını hissettik. Yeni Zagrep'in eski komünizmi yapı olarak yaşıyor ve dimdik ayakta. Komünist brutal mimariye küçük görsel ve de turistik bir gezintiye çıkacağız.

Philip Coner 60'lardan batı pisliğine döşüyor, batı her daim batı! Kaan Çaydamlı tuğla tuğla yeni kitabını UP sayılarında örüyor olabilir kanımızca. Her ay olduğu gibi sabitlerimizden K.T.N… Murat mrt Seçkin nevi şahsına münhasır dili ile Candle Mass yazdı bize. Konuk dosyamız ANARKO POP! Diğer yandan: Gilles Deleuze'ün yaylaları bazı ile "kontrol ve kozmos" metni huzurlarınıza sunulurken; Durduramayacağımız yükselişi ile Alper Çeker açık etmeye devam ediyor! Rafet Arslan Alice ile harikalar diyarında..The Restarts bu ay hem İstanbul'da sahnede hem UP dergide. Vs. 6:45 UP dergi familyası PS: ayrıca sayıya son anda: 1) Winans'ın muhteşem bir şiirini ve 2) Oz Büyücüsü'ne David Graeber'in yaptığı muazzam ekonomik politik yorumu ekledik..
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 40

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

Sayfa Sayısı : 40

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız