Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uydurulan Din ve Kuran'daki Din
Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

8/10 - 23 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İstanbul Yayınevi
Standart Teslimat
28 Şubat - 05 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789757891304

Uydurulan Din ve Kuran'daki Din Kitap Açıklaması


"Din hakkında hem medyada, hem de halkın arasında birçok tartışmaya tanıklık etmekteyiz. Bu tartışmalarda kimin haklı olduğuna, hangi fikrin dini gerçeklere uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? Neden din adına farklı doğrular ileri sürülmektedir? Gerçek dini, din adına uydurulanlardan nasıl ayırt edeceğiz?

İşte elinizde duran bu kitap, tüm bu soruları cevaplamak ve bu konudaki kafa karışıklıklarını gidermek için yazılmıştır. Kitabın hareket noktası olan ve cevaplanması gereken en önemli soru "Dinin kaynağı nedir?" sorusudur. Bu soruya verilecek cevap diğer birçok sorunun cevabını da belirleyecektir. Bu kitapta tanıklık edeceğiniz gibi din adına ortaya atılan farklı fikirlerin temel kaynağı bu soruya verilen farklı cevaplardır. Dini tartışmalara "Dinin kaynağı nedir?" sorusuna net bir şekilde cevap vermeden girişmek ve her soruyu teker teker, dini anlamadaki yöntemi belirlemeden ele almak, medyada ve halkın arasında gördüğümüz çıkmazın en önemli sebebidir.

Acaba dinin kaynağı sadece Kuran mıdır? Yoksa Kuran'ın yanında hadisler de dinin kaynağı olabilir mi? Mezhepleri, tarikatları ve bu tarikatlardaki şeyhleri nasıl değerlendirmeliyiz? İşte tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını bu kitapta inceleyeceğiz ve bu sorulara verilen yanlış cevapların dini anlamada yanlış bir yönteme sebep olduğunu, yanlış yöntemin ise din adına ortaya atılan uydurmaların nedeni olduğunu göstermeye çalışacağız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 470

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 339

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 4
TÜM YORUMLARI GÖSTER
UYDURULAN DİNİ ÖĞRENİN

Allah'ın indirdiği dinin Peygamberimizden sonra nasıl bir yozlaşma içine girip uydurma bir dine dönüştüğünü yine Allah'ın kitabı Kuran ayetleri ike öğrenmek adına faydalanılması gereken çok güzel bir kaynak olmuş.

22.11.2020

Kesinlikle Okunması Gerekir!

Müslüman olsun ya da olmasın herkesin önyargısız bir şekilde açık bir zihinle okuması gereken harika bir kitap.

03.08.2019

Doğrularınızı Sorgulamaya Hazır olun

Kitap geleneksel din algısında kabul görmüş bir çok konuyu Kuran'a arz ediyor ve Kuran ile çelişen şeylerin dinimize ilave olduğunu çok sağlam bir mantıkla anlatıyor. Kitabın dili çok sade. Zevkle okuyacağınız bir kitap. Dini konulara önem veren kardeşlere tavsiye ederim.

20.05.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.