Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

8/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İstanbul Yayınevi

Aynı Gün Teslimat
18 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
19 Eylül
Standart Teslimat
20 - 22 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058808256


"Din hakkında hem medyada, hem de halkın arasında birçok tartışmaya tanıklık etmekteyiz. Bu tartışmalarda kimin haklı olduğuna, hangi fikrin dini gerçeklere uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? Neden din adına farklı doğrular ileri sürülmektedir? Gerçek dini, din adına uydurulanlardan nasıl ayırt edeceğiz?

İşte elinizde duran bu kitap, tüm bu soruları cevaplamak ve bu konudaki kafa karışıklıklarını gidermek için yazılmıştır. Kitabın hareket noktası olan ve cevaplanması gereken en önemli soru "Dinin kaynağı nedir?" sorusudur. Bu soruya verilecek cevap diğer birçok sorunun cevabını da belirleyecektir. Bu kitapta tanıklık edeceğiniz gibi din adına ortaya atılan farklı fikirlerin temel kaynağı bu soruya verilen farklı cevaplardır. Dini tartışmalara "Dinin kaynağı nedir?" sorusuna net bir şekilde cevap vermeden girişmek ve her soruyu teker teker, dini anlamadaki yöntemi belirlemeden ele almak, medyada ve halkın arasında gördüğümüz çıkmazın en önemli sebebidir.

Acaba dinin kaynağı sadece Kuran mıdır? Yoksa Kuran'ın yanında hadisler de dinin kaynağı olabilir mi? Mezhepleri, tarikatları ve bu tarikatlardaki şeyhleri nasıl değerlendirmeliyiz? İşte tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını bu kitapta inceleyeceğiz ve bu sorulara verilen yanlış cevapların dini anlamada yanlış bir yönteme sebep olduğunu, yanlış yöntemin ise din adına ortaya atılan uydurmaların nedeni olduğunu göstermeye çalışacağız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 470

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 339

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Sayfa Sayısı : 470

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Doğrularınızı Sorgulamaya Hazır olun

Kitap geleneksel din algısında kabul görmüş bir çok konuyu Kuran'a arz ediyor ve Kuran ile çelişen şeylerin dinimize ilave olduğunu çok sağlam bir mantıkla anlatıyor. Kitabın dili çok sade. Zevkle okuyacağınız bir kitap. Dini konulara önem veren kardeşlere tavsiye ederim.

20.05.2019

Gerçek dinin cevabı

Bu kitap gerçekten hislerime ve düşüncelerime tercüman oldu diyebilirim. Günümüzün yozlaşmış ve menfaat/çıkar amaçlarına hizmet eden bir hale nasıl geldiğini tarihsel olarak da öğrenebilirsiniz. Allahın dininin nasıl çarpıtıldığı, dinin gerçek özünden ziyade sonradan eklenen bidatlerle nasıl tahribe uğratıldığını görüyoruz biliyoruz. Bu kitabı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. gerçek dinin ne olduğunu, gelenek ve göreneklerin dine nasıl eklendiğini, her şeyde olduğu gibi insanoğlunun içerikten ziyade nasıl şekilciliğe ve akıl ve mantıktan uzak çarpıtmalara yöneldiğini görebilirsiniz. Din adına iş yaptığını iyilik yaptığını düşünen zavallı insanoğlunun nasıl da dini duyguları sömürerek kendine alan edindiği, insanların gerçeği sorgulamasını ve öğrenmesini engellemek adına nasıl da din düşmanı/ kafir / yoldan çıkmış muamelesi yaparak baskı kurduğunu ve kişisel çıkarlarını korumaya çalıştıklarını göreceksiniz. sonuç olarak Dinin özünü kavramak için çok güzel bir kitap.

21.02.2017

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız