Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Veba Yılı

Veba Yılı

Veba Yılı

Yazar: Jeff Carlson
Çevirmen: Esra Çınar
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054751365


Yaşamak istiyorsan nefes alma!

Aylardır kapalı bir kutuda yaşamak zorunda kalan ve psikolojileri alt üst olmuş bir uzay ekibi...
Dağlarda yaşam savaşı veren ve hayatta kalmak için yamyamlık duygularıyla da savaşan bir grup insan...
Umutsuzca ölmeyi bekleyenler, her şeyden habersiz yeni doğanlar...
İnsanoğlunun ürettiği nanolar, dünyayı felakete sürüklemekte. Yüksek rakımda etkisiz hale gelen bir nano virüsün yayılmasıyla 3000 metrenin altındaki hayat tamamen sona erdi. Geriye kalanlar, yükseklerde ölüm kalım mücadelesi veriyor.
Bir yandan da uluslararası uzay istasyonunda, dünyadaki bu gidişata son vermek için çalışan bilim insanları, araştırmalarında ilerleme kaydedip dünyaya geri dönmek için ellerinden geleni yapıyor.
Uzay istasyonundakiler ile dağlardakilerin yolları kesişecek ve insanlık, makine vebasıyla, tabiatla ve kendisiyle kan dondurucu bir savaşın ortasında kalacak.
Veba Yılı, gerçekçi yapısı ve günümüz teknolojilerine uygun kurgusuyla nefesinizi kesecek!Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 488

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Çok kötü tercüme

Kitabın tercümesi o kadar kötü ki okunabilecek gibi değil. Hiç bir okura tavsiye etmem.

16.09.2014

Rezalet çeviri

Veba Yılı adlı romanı okuyorum. Daha doğrusu okuyamıyorum. Nedeni korkunç çevirisi ve berbat redaksiyonu. Ör: Sayfa 28 de ''Çürük dişini sıkıştırınca Erin onu uzun uzun öptü.'' cümlesinden kim ne anlayabilir? Üstelik bu tip anlaşılmaz cümleler kitabın her yerinde!
Redaksiyonu yapan Ayşegül Şahin ve çeviriyi yapan Esra Çınar muhtemelen güzel olan bir kitabı okunamaz hale getirmişler. Yayınevinin de kitabı bu halde basması bir rezillik.
Yazık...

01.09.2014

Vasat

Orijinalini okumadım ama kanımca tercümede sorun var. Cümleler karmaşık, zaman zaman anlaşılmaz. Bitiremedim, yoruldum maalesef.

29.04.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız