Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Vusuli Divan

Vusuli Divan

Vusuli Divan

İnceleme-Metin-Çeviri-Açıklamalar-Dizin

Yazar: Hakan Taş
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944046831


Klasik Türk edebiyatı alanındaki metin çalışmalarını üç biçimde değerlendirmek mümkündür: İlki, eskilerin yaptığı gibi yalnızca tenkitli bir metin kurmak; ikincisi, tenkitli bir metnin yanısıra metin üzerinde, dolayısıyla şairin edebi kişiliğini ortaya çıkarmak maksadıyla inceleme yapmak; üçüncüsü ise hazır metin üzerinden tahlil veya tetkik yapmaktır. Bunların adları değişebilir; ama içerik olarak belirtilen biçimdedir ve bunların hepsi de bu alan için kabul gören çalışmalardır.

Son zamanlarda bu çalışmaları-ötekinden farklı olarak-özellikle metnin anlaşılmasının üzerine vurgu yapan başka çalışmalar izledi. Bu çalışmaların en belirgin özelliği, metnin, günümüzün türkçesine aktarılması ve metin üzerindeki kimi açıklanmayan muhtaç kavramların "Açıklamalar" başlığı altında izah edilmesidir. İşte elinizdeki kitap da bu tür çalışmalardandır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 366

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gençlik Kitabevi Yayınları

Sayfa Sayısı : 366

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız