Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar
Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar

Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Liberte
Standart Teslimat
25 Ocak - 30 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059823333

Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar Kitap Açıklaması

Avrupa’da ve dünyanın diğer birçok bölgesinde yeni bir önyargı  dalgası yükseliyor. Genelde “yabancı”lara, göçmen işçilere ve  sığınmacılara, özelde ise Müslümanlara yönelik insan hakları 
ihlallerini beraberinde getiren bu önyargı, siyasi yelpazenin ondan  en bağışık olması gereken kesimlerine bile sıçramış durumda. 

Geçen yüzyılın başındaki antisemitik önyargı, bugün islamofobik  önyargıyı yansıtan fikirler ve suçlama kalıpları şeklinde görünürlük  kazanıyor. Bu haliyle yaşadığımız günler, her coğrafyadan özgürlük, adalet ve barış gibi değerleri önemseyen herkese, tarihin  tekrarlanmaması için bir şeyler yapma sorumluluğu yüklüyor.  Ayrımcı önyargıyı yansıtan fikirlerle yüzleşmeye ve onları çürütmeye yönelik entelektüel çabalar da bunun bir parçası.  “El Kaide ve DAEŞ gibi örgütler neden hep İslam coğrafyasında ortaya çıkıyor?” “Türkiye kökenliler neden entegre olmuyor?” veya “Bir Müslüman Fransız olabilir mi?” türünden sorulara yansıyan ayrımcı ve dışlayıcı yargılara tatmin edici cevaplar üretmek, egemen söylemi ve entelektüel iklimi değiştirmek gerek.
 
Bu kitap, ayrımcı, ırkçı, islamofobik önyargıyı yansıtan ve sıkça karşılaşılan sorulara, kısa, anlaşılır ve makul cevaplar üretmek için yazıldı. Ama sayfalarını karıştırırken göreceksiniz ki, önyargıyı göğüslemenin ötesinde -o önyargılı sorular hiç olmasaydı 
bile- konuşmamız gerekenler var içinde..

(Tanıtım Bülteninden)
 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.