Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaratıcılık

Yaratıcılık

Yaratıcılık

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
29 - 04 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052396759

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yaratıcılık bilginin tohumu olan merak sayesinde artar. Başarılı insanların en önemli özellikleri merak­lı olmalarıdır. Yaratıcılık kavramı farklı disiplinlerin üzerine teoriler ürettiği bir olgu olarak yaşamın her alanında var olan yaratıcı potansiyelin farkına varıl­ması ve kullanılması açısından önem taşımaktadır.

Kitapta yaratıcılık kavramı, yaratıcılığın aşamaları, yaratıcılığın gerçekleşmesi, yaratıcılık engelleri, ya­ratıcılık teknikleri, yaratıcılık egzersizleri, Leonardo Da Vinci’nin yaratıcılık prensipleri, yaratıcılık içeren örnekler ve yaratıcılıkta kullanılan yöntemlerden biri olan metafor analizi yöntemiyle yapılan nitel bir çalış­ma bulunmaktadır.

Değişik alanlardan yaratıcılık içeren örnekler kul­lanarak yaratıcılığın sadece teorik bilgiden ibaret ol­madığı yaşamda var olan kavramları fark etmeye yaradığı da gösterilmeye çalışılmıştır. Bu örnekler; kı­rılan ayak bileğini fırsata çeviren bir kayakçı, kuluçka makinasından esinlenerek prematüre doğan bebekler için tasarlanan kuvöz, görüntüleme cihazlarını korsan gemisi yapan bir tasarımcı, Beş dolarlık yatırım dene­yi, topları tebrik kartı şekline dönüştüren bir postane çalışanı, , yaratıcı bir kurum kültürü oluşturan şirket sahibi, çalışma ortamını sürdürülebilir ve ev ortamı haline getiren bir yönetici, rekabeti etkisiz kılan bir sektör, makyajlı oyuncak bebekleri doğal bebekler haline getiren bir anne, sevdiği yaşamı tasarlayan bir tasarımcı.

Hepsinin hikayesi farklı, ama kullandıkları yön­temlerin ulaştırdığı yer aynı. 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.