Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaratılıştan Bugüne Cinler

Yaratılıştan Bugüne Cinler

Yaratılıştan Bugüne Cinler

Onlar Hep Bizimleydi...

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Defne Yayınları

Standart Teslimat
27 - 03 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059980128


Bu dünya insanlar, hayvanlar ve bitkilerden ibaret değildir. Varlık sahasının irade sahibi olan tek sakini biz değiliz. Kendilerini göremediğimiz, özelliklerini tam olarak bilemediğimiz; bizden çok daha hızlı hareket kabiliyetine sahip ve şekilden şekile girebilen bir türle paylaşıyoruz yaşadığımız dünyayı.

Hiçbir zaman tam olarak farkında olmasak da onlar hep bizimleydi. İnsanoğlunun yolu, tarihin her döneminde onların karanlık yoluyla kesişti. Kutsal kitaplar ve eski şahitler, bize daima onlardan haber verdi. Dahası yazılı tarihin haricinde, onların söylenceleri dilden dile dolaştı. İnsanoğlu onlardan hem çok korktu hem de çok merak etti onları. Yardım istedik onlardan ve aldık da. Kaybolmuş bir eşyamızı bulmak ya da gelecekten haber almak için bilgilerine başvurduk. Bu yardımın bedeli zaman zaman ödenemeyecek kadar ağır oldu. Evet, yardıma geldiler; fakat gitmek istemediler. Çok korktuk, fakat bir türlü onlardan ayrı kalmayı başaramadık.

Onlar bizim kültürümüze ahenk kattılar karanlık renkleriyle. Destanların, hikâyelerin ve modern zamanda sinemanın konuğu ve konusu oldular. Onlardan aldığımız ilhamla, nice korku umacıları türettik. Nesiller, kuşaklar büyüdü onların ürperten hikâyeleriyle. Gene de onları tam olarak göremedik ve bilemedik.

Bu kitap, yaratılışları insanoğlundan çok daha eski olan cinlerin ve onların insanlarla olan sıra dışı münasebetlerinin; Kur-an'ı Kerim, sünnet, tarih ve modern bilim ışığında ele alındığı kapsamlı bir eserdir.

Onlar hep bizimleydi…Onlar alevin çocukları cinlerdi…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Defne Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.