Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yazarlar,Sanatçılar,Meşhurlar (objektif:6)

Yazarlar,Sanatçılar,Meşhurlar (objektif:6)

Yazarlar,Sanatçılar,Meşhurlar (objektif:6)

Yazar: Peyami Safa
Yayınevi :

Ötüken Neşriyat - Kültür Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789754370331

Üstad Peyami Safa yarım asra yakın bir zaman Babıali'de sırf kalemi ile yaşayan ender insanlardan biri idi. Türk san'atının, edebiyatının ve fikir hayatının hemen bütün meşhurlarını yakından yanınmış, onlarla dostlukları, zaman zaman kalem kavgaları olmuştur. 
Türk fikir ve san'at hayatında, dostluğu ve desteğine muhtaç olunan, aranan, ama kalem kavgalarında en çok çekinilen kişi olduğu muhakkaktır. Birçok san'at ve fikir adamını o takdim etmiş, meşhur etmiş, bazılarını da kalemiyle perişan etmiştir. İşte bu ciltte onun Türk fikir ve san'at hayatının meşhurları hakkında yazdıklarını topladık. Yabancı mütefekkir ve san'atçılardan bazıları hakkında yazdıklarını da aldık. Edebi hatırat olarak büyük bir değeri olduğuna inandığımız eseeri zevkle okuyacağınızdan eminiz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız