Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeni Bir Ortadoğu ve Kürtler

Yeni Bir Ortadoğu ve Kürtler

Yeni Bir Ortadoğu ve Kürtler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Nas

Standart Teslimat
06 - 10 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944221177


"Yeni Bir Ortadoğu ve Kürtler", henüz biçim almış bir statükoyu ifade etmese de artık eskisi gibi olmayan bir durumun gelecekte alabileceği muhtelif siyasal formlara işaret ediyor. Moda tabire "Sykes-Picot sizlere ömür, peki doğacak olan ne?"

Tarihsel boyutlara sahip Kürdistan meselesinin, günümüz koşullarında sürmekte olan yeniden paylaşım savaşından nasıl ve ne yönde bir çözümle çıkacağı konusunda ciddi olarak emek sefedenlereden bir de Sn. Doç. Dr. Abdullah Kıran. Elinizdeki çalışma, Sn. Kıran'ın konu hakkındaki görüş ve önerilerini içeriyor.

"Ortadoğu'da çözüm" derken, artık büyük oranda Kürt ve Kürdistan meselesinin akla geldiği açıktır. Kürtlerin, mevcut paylaşım savaşı cephesinde ya doğrudan aktör ya da ihtiyaç duyulan güç oldukları inkar edilemez. Geleceğin şekillenmesinde önemli oranda pay sahibi olacakarı bilihmektedir. Doğal olarak bu, kendiliğinden, sadece Kürtlerin hatırına gerçekleşebilecek bir şey değildir. Kendi kaderleri başta olmak üzere geleceğin alacağı biçimde belirleyici olan, Kürtlerin politik ve askeri performanslarıdır. Kürtlerin mevcut politik, askeri, kısacası objektif ve subjektif durumu ne oranda etkin olur ve daha da etkin olması için ne yapmaları gerekir?

Sn. Kıran'ın çalışması, umarız, bu yöndeki tartışma ve çözüm önerilerini daha bir tetikler ve Kürtlerin, kendi gelecekleri adına ne yapmaları gerektiği konusunda ortak bir düşüncenin oluşmasın vesile olur.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 374

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nas

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.