Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeni Girişimcilik

Yeni Girişimcilik

Yeni Girişimcilik

Başarılı Bir İşletme İçin

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Erguvan Yayınları

Standart Teslimat
19 - 21 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756335901


Çok hızlı bir değişimin yaşandığı dünyada sürekli yeni fikirler, yeni yazılımlar, yeni makine ve aletlerle insan ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Bazen kullanımı çok da gerekli olmayan ürünler bile üretilebilmekte, yeni ve değişik pazarlama usulleriyle tüketiciye sunulmakta ve çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ekonomideki değişimler, kişi başına düşen gelirin yükselmesi, kültür düzeyinin artması, kadının çalışma dünyasında eskisine oranla daha fazla görünmesi, ihtiyaçların çoğalmasına-çeşitlenmesine, yeni iş alanlarının açılmasına yol açmıştır. Teknolojideki yenilikler, yeni üretim araçları yeni ürünlerin ortaya çıkmasına vesile olmuş, insan yaşamı ve ihtiyaçları da değişiklikler göstermiştir. Günümüzde teknolojideki gelişimler ve değişimler hizmet sektörlerine de yansımış, girişimcilerimiz için yeni iş fırsatları ortaya çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir.Gelişmiş ülkelerdeki iş fırsatlarının bizden fazla (AB ve ABD'de 25.000, bizde ise 5000 civarında meslek çeşidi) olması girişimcimiz için önemli bir avantajdır. Daha yapacak çok iş olduğu açıktır. Bunun için yapılması gereken şey; yeni fırsatların araştırılması ve uygulanmasıdır.

Girişimcilik, ülkemizin kalkınması için, insanımızın mutluluğu için en önemli iş kaynağıdır..KOSGEB tarafından desteklenen girişimcilik, Cumhuriyet tarihinin en önemli inovasyon uygulamalarından biridir. Bu destekler sayesinde her eğitim düzeyinden on binlerce kişi yararlı eğitimler almış, yeni işyerleri kurulmuş, kurulmaya da devam etmektedir.Girişimcilik için yapılmakta olan eğitimlerin KOSGEB'in verdiği hibeler kadar değerli olduğu bu kursları alan kursiyerler tarafından da teslim edilmektedir. Bu kitabın hazırlanmasındaki en önemli amaç; Girişimcilikle ilgili eğitim almamış, eğitim almış ancak üzerinden uzun zaman geçmiş, ya da yanlış uygulamalarla işini kapatmak zorunda kalmış girişimci adaylarımızın iş kurmalarına, kendilerini ve işlerini geliştirmeye ve biraz da eğitimcilerimize yardımcı olabilmektir. Bu kitap, KOSGEB girişimcilik eğitim programına uygun olarak hazırlanmıştır. Sadece yeni girişimcilerimiz için değil, işini geliştirmek isteyen işletmecilerimiz için de yararlı bir rehber niteliğindedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Erguvan Yayınları

Sayfa Sayısı : 200

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız