Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeniden Sanat ve Hayat 46. Sayı - 03 İlkbahar 2016

Yeniden Sanat ve Hayat 46. Sayı - 03 İlkbahar 2016

Yeniden Sanat ve Hayat 46. Sayı - 03 İlkbahar 2016

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Ceylan Yayıncılık - Süreli Yayın Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786033867


Sanat ve Hayat Dergisinin bahar sayısı okurla buluşmak üzere raflardaki yerini aldı. Üç ayda bir yayımlanan derginin yeni sayısı, baharı üstümüze örtmek için bodrumları gökyüzüne çekenlerin direnişine ses oluyor:Direniş Ve Bahar Tartışma Kültürü Bölümünde devrimi, direnişi ve baharı; insanlığın gelişimi, evrim, tarih, müzik, felsefe ve kadın özgürlük mücadelesi ekseninden ele almaya çalışıyor. Daha önceki sayılarda olageldiği gibi Kutsiye Bozoklar'ın yazısı ile açılan bölüm, Mukaddes Erdoğdu Çelik, Volkan Yaraşır, Ferhat Kaya, Mehmet Akkaya, Bülent Köksal Aydın'ın yazıları ile devam ediyor. Mevsimler Bölümü, Tezer Özlü'den Dostoyevski'ye, Adnan Yücel'den Nuri İyem'e, Haldun Taner'den Sabahattin Ali ile Sait Faik'e ve hayatının baharında direnişin ortasında can veren Lorca'ya uzanan bahar çiçeklerinin onurlu mücadelesini okurla buluşturuyor.

Birbirinden güzel şiirler, öyküler ve diğer edebi ürünlerden oluşan Harman Bölümü büyük beğeni ile okunacaktır. Halklar bahçesi olan ve baharın tüm renklerine ev sahipliği yapan coğrafyamızda, dilleri ile ben varım diyen kadim halklar yine Mozaik Bölümünde buluştu. Mozaik bölümünde Kürtçe-Kırmanci-Zazaki,Lazca,Ermenice dillerinde halkların kendi tarihlerinin kültürlerinin ve direnenlerinin hikayelerini,şiirlerini,tarihlerini okuyacaksınız.

Çentik Bölümünde dünya devriminin baş eğmez kadını-savaşçısı olan Rosa Luxemburg'u Hilmi Toy, yakın zamana kadar Türkiye devrimci hareketinde yok sayılan ve hatta ismi bile bilinmeyen Paramaz'ı (Madteos Sarkisyan) Kadir Akın ve Türkiye Devrimci Hareketine ser verip sır vermeme geleneğini kazandıran, Kemalizm ile tarihsel, ideolojik ve politik olarak hesaplaşan İbrahim Kaypakkaya'yı da Muzaffer Oruçoğlu'nun kaleminden okuyacağız.

Pano Bölümünde tiyatrodan sinemaya, felsefeden söyleşiye değin birbirinden değerli yazıları okurların beğenisine sunulurken yine burada Yener Orkunoğlu'nu,Tacim Çiçek'i,Bülent Köksal Aydın'ı ağırlayacağız. Ayraç Bölümünde de severek okunacağı düşünülen kitaplar okurları bekliyor olacak.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ceylan Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız