Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yerüstü Hazinelerimiz

Yerüstü Hazinelerimiz

Yerüstü Hazinelerimiz

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kemal Tekden
Yayınevi :

Tüzdev

Standart Teslimat
26 Temmuz - 28 Temmuz
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058287709

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

"Yerüstü Hazinelerini değerlendiremeyen toplumlar, yeraltı zenginliklerini kullanamazlar." Herkesin kabul ettiği bir gerçektir ki; dünya tarihi boyunca bazı insanlar üstün vasıflara sahip, diğerlerine göre daha zeki ve yetenekli görülmüşlerdir. Bunlar arasında, farklı alanlarda toplumlara öncülük yapmış büyük şahsiyetler görüyoruz. Tarihleri bu kişiler yazıyor âdeta. Bunlar, bilimde, teknolojide, siyasette, müzikte, fikirde, dinde, sanatta ve mimarî gibi çok farklı alanlarda kendilerini göstermişlerdir. Sokrat, Konfüçyüs, İbni Sina, îbni Haldun, Harezmî, Mimar Sinan, Edison, Einstein gibi tarihi zirve şahsiyetler halen günümüzde bile etkilerini sürdürmektedirler. Bu dâhiler dışındaki insanların çok büyük çoğunluğunun ise esamesi okunmamaktadır. Böyle bir değerlendirmeyle bu şahsiyetlerin çok özel kişiler olduklarını ve toplumların beşerî sermayesi açısından önemlerini anlıyoruz. Bütün milletler bu öncü şahsiyetleri ortaya çıkarıp, en iyi şekilde yetiştirmek isterler.

O halde bu büyük şahsiyetlerin yetişmesi için neler yapmalıyız, her şeyden evvel onları nasıl tespit edebiliriz? Toplumlar için varlıkları bu kadar önemli olmakla birlikte üstün ve özel yetenekli çocuklarımızı tanımadığımız için çok şey kaybettiğimizi biliyoruz. Onların farkına varmanın ve onları tanımanın bir ülkenin kalkınmışlık seviyesiyle ne derece ilgili olduğunu açıkça söyleyebiliriz Bu yüzden bu özel çocukları yeterince değerlendirmeden çağlar aşan bir millet olamayacağımızın da farkındayız. Gelin şimdi bu çocukları biraz daha yakından tanımaya çalışalım.

 

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 214

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız