Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

7/10 - 140 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Seçkin Selvi
Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

Standart Teslimat
11 - 15 Ağustos
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750719363

Nobel Ödüllü Kolombiyalı Yazar Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık romanı, gerçeklik kavramına kattığı olağandışı boyutla, yayımlandığı 1967’den bugüne edebiyat dünyasındaki değerini korumaya devam ediyor. Marquez’in 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü almasını sağlayan roman, edebiyat dünyasına yazarın kazandırdığı “büyülü gerçekçilik” akımının en ihtişamlı örneğini oluşturuyor.

Marquez’in kendi hayatından yola çıkarak kaleme aldığı Yüzyıllık Yalnızlık, gerçekçi anlatımının yanı sıra fantastik kurgusuyla dünya edebiyatının kültleri arasında yer alıyor. Yazarın iki yıldan daha kısa bir sürede tamamladığını dile getirdiği eser, kendisinin de ifadesiyle 15-16 yıllık düşünsel birikiminin eseri olarak onun çocukluk yıllarının sanatsal bir anlatımı niteliğini taşıyor.

100 Yıl Süren Büyülü Bir Gezinti Sizi Bekliyor!

Marquez’in içinde büyüdüğü kalabalık aile, eserinin ilham kaynağını oluşturuyor. Yazar, romanda kullandığı özgün anlatım biçimini; geleceğe dair öngörüleri olduğunu ifade ettiği babaannesinin, bu sezileri anlatırken izlediği yönteme dayandırıyor. Kitapta mekan olarak çocukluğunun geçtiği Aracataca kasabasını ele alan yazar, burayı Macondo adıyla ve olağandışı unsurlarla süsleyerek anlatıyor.

Yüzyıllık Yalnızlık; Buendia ailesinin, yapılan bir büyü sonucu akraba evliliği nedeniyle 100 yıl süren bir lanetle yaşamalarını konu ediniyor. Bu evlilik yüzünden domuz kuyruklu olan ailenin, lanetin sona ermesi için tüm üyelerinin ölmesi gerekiyor. Kitapta laneti başlatan olaylar, iki akraba olarak anlatılan Ursula ve Jose’nin evlenmesiyle gerçekleşiyor.

İkilinin doğan çocukları, başta normal bir görünüme sahip olarak dünyaya geliyor. Ancak zamanla türeyen ve soylarını çeşitli yerlerde yaşatan aile üyeleri, tekrar akraba evliliği yaptıklarında lanet gün yüzüne çıkıyor. Bir gün ailenin son üyesi olan Aureliano, kendi kaderlerinin Melquides adlı olağanüstü güçlere sahip bir çingene tarafından yazıldığı el yazmalarını okuyor. Kitabın anlatımı da esasında bu yazmadan oluşuyor.

Aureliano, yazmanın son kısmını okurken ailenin sonunun ve haliyle kendi ölümünün nasıl gerçekleşeceğini öğreniyor. Bu esnada ise köye, lanetli soyun tükenişini haber veren bir fırtına yaklaşıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Latin Amerika edebiyatının en güçlü temsilcisi olarak adından söz ettiren Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık romanını siz hala okumadınız mı? Tüm dünyada yankı uyandıran bu eşsiz eseri okumak için beklemeyin ve hemen siz de sepetinize ekleyin!

 

 

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 21

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kesinlikle okunmalı

belki biraz uzun gelebilir ama hayatımda bir kitabı okurken bu kadar yaşamadım.. bildiğiniz olayın içinde oluyorsunuz bu kadar muazzam bir dil kullanılabilir. Marquez'in neden büyük bir yazar olduğunu anladığım bir kitaptır

26.07.2018

Okunmalı

Kitabın ilk yarısını üç haftada son yarısını üç günde okudum :) Gerçekten başlarda sıktı ve hiç bitmeyecekmiş gibi geldi. Son çeyreğe geldiğinde yaşanan olayların aslında bir sona bağlandığını ve bir kurgunun parçası olduğunu anladım. Bitiş bölümünü ise günlerce aklımda tekrarladım.. Bence efsane bir kurgu..

30.09.2016

Bi tanesi muhteşem yazmış

Bir kişi muhteşem yazmış kitabın ispanyada geçtiğini anlatmış, yazık yazık 360 sayfa kitabı okumuşsun ama nerede geçtiğini bile bilmiyorsun, ondan sonra da muhteşem yazmışsın, kitap Kolombiya'da geçiyor ve tam bir fasarya.

28.07.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.