Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zor Çocuk Yoktur

Zor Çocuk Yoktur

Zor Çocuk Yoktur

Çocuk Eğitiminde Pozitif Disiplin

Yayınevi :

Timaş Yayınları - Çocuk Eğitimi Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051141824

Çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Onların herhangi bir şeyden mahrum olmasını, hayatlarında zorluk yaşamalarını, hatta "ayaklarının taşa değmesini" bile istemeyiz. Bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamasın, bizim mahrum kaldığımız her şeye rahatça ulaşabilsinler isteriz. Ancak bütün bunları yaparken, onların yetiştirilmesi konusunda zaman zaman ölçüyü kaçırdığımız noktalar olur. Aslında çocuklarımızın edindikleri çeşitli olumsuz davranışların temelinde, yanlış uygulanan eğitim yöntemleri veya onlarla hatalı biçimde kurulan ebeveyn-çocuk ilişkisini yatmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin Peker, çocuğun doğduğu zamandan itibaren aileyle kurduğu bağ, aşırı hoşgörülü veya aşırı koruyucu tutum, ödül ve cezada ölçü, çocuklar arasında ayrım yapma, çocuğun kişiliğini olumlu yönde gelişmeye teşvik etme, ona haram ve helal inancını kazandırma gibi birçok konuda somut ve doyurucu cevaplar veriyor. Kısacası bu rehber kitap, çocuklarda görülen olumsuz davranışların pozitif disiplin yöntemleriyle nasıl önlenebileceğini anlatıyor.

Anne babalar “zor ebeveyn” olmadıkça, “zor çocuk” da yoktur!
Çocuk eğitiminin “dünyanın en zor işi” olduğunu düşünen ebeveynlere ithafen: Zor Çocuk Yoktur.


(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 240

İlk Baskı Yılı : 2010

Baskı Sayısı : 6. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız