Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka

Yazar: Taki Akkuş
Yayınevi :

Sarissa Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944188128


Doğu ülkelerinin masallarında sıkça rastladığımız bu efsanevi kuş, yeniden yapılanmanın bir sembolü olarak hala aramızda bulunmaktadır. Bizlerin ninelerimizden, annelerimizden dinlediğimiz, kimimizin çocuklarına anlattığı tadına doyum olmayan masallardaki güzel kuş, gerçekten yaşadı mı bilemiyoruz. Bildiğimiz şudur ki binlerce yıldır hakkında anlatılanlar, onun bilmediğimiz bir tarihte insanlara en zor anlarda yardım etmesinde bir gerçeklik payı olduğudur. Ondan medet umulur, kahramanlar işlerinin en zor anında onu karşılarında bulur, asla "hayır" cevabı almazlar.

Kaldı ki, hayatın kendisi tamamıyla bir mucizedir, eskinin kaynaklarından yeniyi yaratmak gerçek bir mucizedir. İnsanın en ümitsiz anında toparlanıp dimdik ayağa kalkması için, imkansız görünen koşullarda bile, eğer yenilenme ve büyüme gücü kullanılırsa yeniden Anka kuşu gibi doğmak mümkündür. Yeter ki umut, inanç, özveri ve çaba olsun, çalışma olmadan ayağa kalkmak, küllerinden silkinmek mümkün değildir.Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sarissa Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.