Harry Potter: A History of Magic – The Book of the Exhibition

Göz alıcı tasarım; büyüleyici Jim Kay çizimleri ve J.K. Rowling’in kendi arşivinden daha önce görülmemiş hazineler, British Library’nin Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın 20. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği bu hasretle beklenen sergiyi ziyaret edenler için hazırlanmış eşsiz bir hatıraya dönüşüyor.

Harry Potter: A History of Magic serginin resmi kitabı olarak Bloomsbury, J.K. Rowling ve British Library’nin işlerine son derece hâkim küratörleri arasında, eşine rastlanılması mümkün olmayan bir işbirliğini yansıtıyor. Kitap okuyucularını, Simyadan İksir derslerine, Bitkisel Tedavilerden Sihirli Yaratıkların bakımına kadar Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulunda ele alınan konularda efsunlu bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitabın her bir bölümi British Library’deki ve dünyanın dört bir yanındaki diğer koleksiyonlardan gelen eserlerden oluşan bir hazineyi, Harry Potter arşivinden yazmalar, çizimler ve resimlerle bir arada gözler önüne seriliyor. Bunların yanısıra, serginin içeriğinden ilham alan bir uzman, yazar ya da kültürel yorumcu tarafından bu kitap için özel olarak kaleme alınmış makaleler de ele alınan konuların her birini sürükleyici, derinlemesine ve beklenmedik boyutlarıyla ele alıyor. Bu kapsamda ele aldıkları sihirli konuya kendi kişisel perspektiflerini katan Steve Backshall, Rahip Richard Coles, Owen Davies, Julia Eccleshare, Roger Highfield, Steve Kloves, Lucy Mangan, Anna Pavord ve Tim Peake’in katkıları gerçekten dikkat çekici.

J.K. Rowling’in büyülü icadlarını kültürel ve tarihi kökenleriyle ortaya koyan bu eserde okuyucular kadim büyü kitaplarına, Yaşam İksirinin sırrını ortaya koyan hayranlık verici ışıklı yazmalara, ejder kanıyla dolu şişelere, adamotu köklerine, insan başlı at çizimlerine ve gerçek bir cadı süpürgesine de doyasıya bakabilme olanağına kavuşacaklar.

Bu, Harry Potter hayranları, meraklı zihinler, geniş hayal dünyaları, kitapseverler ve dünyanın dört bir yanında sergiyi bizzat gezebilme şansını elde edemeyen okuyucular için gerçekten harika bir armağan olacak.Beautiful design, magical Jim Kay illustrations and unseen treasures from J.K. Rowling’s own archive combine in this unique souvenir of the British Library’s much anticipated exhibition, marking the 20th anniversary of Harry Potter and the Philosopher’s Stone.

Harry Potter: A History of Magic is the official book of the exhibition, a once-in-a-lifetime collaboration between Bloomsbury, J.K. Rowling and the brilliant curators of the British Library. It promises to take readers on a fascinating journey through the subjects studied at Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry – from Alchemy and Potions classes through to Herbology and Care of Magical Creatures.

Each chapter showcases a treasure trove of artefacts from the British Library and other collections around the world, beside exclusive manuscripts, sketches and illustrations from the Harry Potter archive. There’s also a specially commissioned essay for each subject area by an expert, writer or cultural commentator, inspired by the contents of the exhibition – absorbing, insightful and unexpected contributions from Steve Backshall, the Reverend Richard Coles, Owen Davies, Julia Eccleshare, Roger Highfield, Steve Kloves, Lucy Mangan, Anna Pavord and Tim Peake, who offer a personal perspective on their magical theme.

Readers will be able to pore over ancient spell books, amazing illuminated scrolls that reveal the secret of the Elixir of Life, vials of dragon’s blood, mandrake roots, painted centaurs and a genuine witch’s broomstick, in a book that shows J.K. Rowling’s magical inventions alongside their cultural and historical forebears.

This is the ultimate gift for Harry Potter fans, curious minds, big imaginations, bibliophiles and readers around the world who missed out on the chance to see the exhibition in person.

Harry Potter: A Journey Through A History of Magic

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın 20. Yıldönümünü sihrin tarihinde reddedemeyeceğiniz bir gezintiyle kutlayın. J.K. Rowling’in daha önce görülmemiş eskizleri ve el yazısıyla tuttuğu notların, Jim Kay’ın efsanevi çizimlerinin, ve British Library arşivlerinde büyülü bir biçimde keşfedilmiş garip, efsanevi ve ilham verici eserlerin büyüsüne kapılmaya hazır olun.

Simyadan tek boynuzlu atlara, kadim efsunlardan Harry Potter’ın Hogwarts’ına kadar J.K. Rowling’in daha önce görülmemiş eskizleri ve el yazısıyla tuttuğu notlar, Jim Kay’ın efsanevi çizimlerini, ve British Library arşivlerinde büyülü bir biçimde keşfedilmiş garip, efsanevi ve ilham verici eserlerle dolu, reddedemeyeceğiniz bir gezinti.

Bu büyüleyici kitap okuyucularını bitkisel tedavilerden karanlık sihirden korunmaya, astronomiden vahye kadar birçok konuda Hogwarts müfredatıyla tanıştırıyor. Felsefe Taşı’nın arkasındaki gerçeği keşfedin, kendi özel iksirinizi hazırlayın ve görünmez mürekkebin sırrını keşfedin. Adamotu kökleri ve ejderhaların geçmişi hakkında bilgi alırken cadıların süpürgelerini aslında ne için kullandıklarını öğrenin; gerçek deniz kızlarının inanılmaz resimlerine hayranca bakarken gerçek yaşamdan iksirler, astronomlar ve simyacılar hakkında merakınızı giderin.

Cadı ve sihirbaz olmak isteyenler ve tüm Harry Potter hayranları için harika bir hediye. Harry Potter’ın büyüsünün 20. Yılını kutlamak ve British Library’ye Harry Potter: A History of Magic sergisi için destek vermek için British Library ile birlikte hazırlanmıştır.Celebrate the 20th anniversary of Harry Potter and the Philosopher’s Stone with an irresistible romp through the history of magic. Prepare to be spellbound by unseen sketches and manuscript pages from J.K. Rowling, magical illustrations from Jim Kay and weird, wonderful and inspiring artefacts that have been magically released from the archives at the British Library.

An irresistible romp through the history of magic, from alchemy to unicorns, ancient witchcraft to Harry’s Hogwarts – packed with unseen sketches and manuscript pages from J.K. Rowling, magical illustrations from Jim Kay and weird, wonderful and inspiring artefacts that have been magically released from the archives at the British Library.

This spellbinding book takes readers on a journey through the Hogwarts curriculum, including Herbology, Defence Against the Dark Arts, Astronomy, Divination and more. Discover the truth behind making the Philosopher’s Stone, create your very own potion and uncover the secret of invisible ink. Learn all about the history of mandrake roots and dragons, discover what witches really used their brooms for, pore over incredible images of actual mermaids and read about real-life potions, astronomers and alchemists.

The perfect gift for aspiring witches and wizards and any Harry Potter fan. Celebrating twenty years of Harry Potter magic, and produced in association with the British Library to support their major exhibition, Harry Potter: A History of Magic.

Fantastic Beasts and Where to Find Them Illustrated Edition

(Büyülü hayvanlar uzmanı Newt Scamander adıyla) J.K. Rowling tarafından kaleme alınan ve Olivia Lomenech Gill’in çizimleriyle donatılan Fantastic Beasts and Where to Find Them’in bu gerçekten gösterişli resimlerle dolu renkli baskısında büyücülük dünyasının hayranlık verici mucizelerinin gözünüzü kamaştırmasına hazır olun.

Newt Scamander’ın (büyücülük dünyasında bir klasik kabul edilen) Fantastic Beasts and Where to Find Them adlı eserinin bu muhteşem yeni baskısında, Acromantula’dan Yeti’ye, hatta on farklı ejderha türüne uzanan sihirli yaratıkların olağandışı bir kümesine yer verilmekte. Üstelik hepsi de hayranlık verici yaratıcılığıyla dikkat çeken ve Greenaway Ödülüne aday gösterilen Olivia Lomenech Gill tarafından renkli çizimlerle sergilenmiş.

Meşhur büyülü hayvanlar uzmanı Newt Scamander’in yıllar süren macera ve keşifleri, alimlerin hayran olduğu, genç cadı ve büyücülerin hatmettiği, hatta bu yüzyılın başlarında Muggles’a bile yaramış eşsiz önemde bir esere zemin hazırlamış. Bu hayranlık verici resimli baskıda okuyucular konforlu koltuklarından kalkmadan beş kıtanın sihirli faunasını keşfe çıkabilirler. Fantastic Beasts and Where to Find Them, Hogwarts’ta okunması şart kitaplardan biridir.

Bu yeni baskıda 2017’de tümüyle yenilenmiş metinlere yer verilmekte ki, bunlar arasında Kuzey Amerika’da yaşayan altı muhteşem hayvan ile Newt Scamander adıyla yazan J.K. Rowling’in kaleme aldığı yeni bir önsöz de yer alıyor.Prepare to be dazzled by the wild wonders of the wizarding world in this sumptuously illustrated full-colour edition of Fantastic Beasts and Where to Find Them, written by J.K. Rowling (writing as Magizoologist Newt Scamander), illustrated by Olivia Lomenech Gill.

This glorious new edition of Newt Scamander’s Fantastic Beasts and Where to Find Them (considered a classic throughout the wizarding world) features an extraordinary array of magical creatures, from Acromantula to Yeti via ten different breeds of dragon – all beautifully illustrated in full colour by the brilliantly inventive, Greenaway Medal shortlisted Olivia Lomenech Gill.

Famed Magizoologist Newt Scamander’s years of adventure and exploration have yielded a work of unparalleled importance, admired by scholars, devoured by young witches and wizards, and even made available to Muggles in the early years of this century. With this dazzling illustrated edition, readers can explore the magical fauna of five continents from the comfort of their own armchairs. Fantastic Beasts and Where to Find Them is essential reading at Hogwarts.

This new edition features the fully updated 2017 text – which includes new profiles of six magnificent beasts that inhabit North America and a new foreword by J.K. Rowling, writing as Newt Scamander.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban Illustrated & Tote Bag

Olağanüstü bir yeteneğin olağanüstü yaratıcı başarısı: J.K. Rowling’in klasik serisinin Jim Kay’in ilham dolu gözlerindeki yansıması dünyanın dört bir yanında tutkulu hayranlardan bir kitle oluşturmuş bile.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nın bu nefes kesici ve tümüyle resimli baskısında Sirius Black, Remus Lupin ve Profesör Trelawney de dâhil olmak üzere unutulmaz karakterler nefes kesici sahnelerde gözler önüne seriliyor.

Boya, kalem ve pikselleri kullanarak Jim Kay sihir dünyasını daha önce hiç görmediğimiz bir biçimde büyülüyor. Sihirle dolup mizahla taşan bu tümüyle renkli baskı, Harry Potter’ın Dementor’lar, ölüm kehanetleri ve elbette tehlike ile karşılaştığı Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulundaki üçüncü yılında hayranları bir kez daha efsunlarken yeni okuyucuların da aklını başından alacak.An extraordinary creative achievement by an extraordinary talent, Jim Kay’s inspired reimagining of J.K. Rowling’s classic series has captured a devoted following worldwide. This stunning new fully illustrated edition of Harry Potter and the Prisoner of Azkaban brings more breathtaking scenes and unforgettable characters – including Sirius Black, Remus Lupin and Professor Trelawney. With paint, pencil and pixels, Kay conjures the wizarding world as we have never seen it before. Fizzing with magic and brimming with humour, this full-colour edition will captivate fans and new readers alike as Harry, now in his third year at Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, faces Dementors, death omens and – of course – danger.

J.K Rowling Hakkında

Harry Potter kitaplarının sevilen yazarı J.K.Rowling’in Biyografisi

Yazma tutkusu 6 yaşlarında başlayan yazar, 1965 İngiltere doğumludur. Kendini bir kalıbın içinde tutmayarak yazmak istediklerini yazıp okuyucularına sunmuştur. 1983 yılında okuldan ayrılarak Exeter Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamlamıştır.

Robert Galbraith gibi takma isimlerle de kitap çıkartan J. K. Rowling’in adı Joanne Rowling’dir. Katleen adı yazarın büyükannesinin ismidir.

Yazarın 1997 yılında yayımladığı Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı kariyerinde bir dönüm noktası haline gelmiştir.

Bir çok ödül alan Harry Potter serisinin ilk kitabını haftasonu ev bakmak için gittiği Manchester’dan dönerken tren yolculuğunda hikaye kurgusunun üstünde yoğunlaşıp daha sonra o günün gecesi kitabın ilk bir kaç sayfasını yazıya dökmeye başlamıştır.

Yazarın günümüzde büyük hayran kitlesine sahip olan kült serisi Harry Potter kitap serisi beyaz perdeye de uyarlanmıştır.

2015 senesinde birkaç yazarla birlikte tiyatro metni olarak Harry Potter ve Lanetli Çocuk eserini hazırlamıştır. Daha sonra kitap haline getirilen tiyatro oyunu, kısa zamanda büyük satış başarısı yakalamıştır.

Rowling’in Harry Potter ve Robert Galbraith takma adıyla yazdığı Guguk Kuşu gibi eserlerden başka Boş Koltuk adında bir macera kitabı da vardır.

Yazarın En Popüler Eseri Olan Harry Potter Serisi:

Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Sırlar Odası
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
Harry Potter ve Ateş Kadehi
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Harry Potter ve Melez Prens
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Felsefe Taşı 20.Yıl Özel Baskıları

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.