Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ödüllü Kitaplar

Dünya çapında kendi alanlarında isim yapmış birçok yazar ve şairin kaleme almış olduğu ödüllü kitaplar, farklı ödül kategorileriyle sizlere seçenekler sunuyor. Ustalık ve incelikle yazılan ödüllü kitaplar hem sürükleyici olması hem de kaliteli ve doluluğu ile siz kitap severlerin kütüphanesinde bulundurması gereken kitaplar içerisinde yer alıyor.Devamını Oku

Şiir Ödüllü Kitaplar

Duygu ve düşüncelerini şiirler aracılığı ile dile getiren şairler, mısralarıyla okurlarını büyüleyerek okurlarının hayatına büyük anlamlar katıyor. Şairlerin kendine özgü dili, kelimeleri ustalıkla kullanmaları ve yaratıcılıkları birleştiğinde ortaya unutulmaz eserler çıkıyor. Ülkemizde düzenlenen şiir yarışmaları bu eserlerin hakkını vermek ve bu eserleri daha fazla okuyucu kitlesine ulaştırmak için ödüllü kitapları özenle seçerek kitapseverlerle buluşturuyor. Behçet Aysan anısına düzenlenen Behçet Aysan Şiir Ödülleri, 1995 yılından itibaren ödüllü kitaplar listesine; Aşk Boyu Sürgün, Kanda’har, Huy Defteri, Çınlama, Ağrılı Renk, Tunç Ayna gibi birbirinden özel eserleri ekleyerek, edebiyatımızı ölümsüzleştirmeye devam ediyor.

Yine ülkemizde düzenlenen Cemal Süreya Şiir Ödülleri, Cemal Süreya’nın anısını onurlandırarak köklü ve yeni yazarları bir çatı altında topluyor. Edebiyatımıza; Peri Şey, Geçtiği Her Şeyi Öpüyor Zaman, Necatigül, Yoktur Belki Ahmet Ada Diye Birisi, Erdem Devesi, Latin Yelkeni, Gökkuşağı Gece Çıkar gibi nadide eserleri kazandırarak ödüllü kitaplar listesine büyük katkılar sağlıyor.

Öykü Ödüllü Kitaplar

Severek ve ilgiyle okunan öykü kitapları, okuyucularına farklı bir dünyanın kapısını aralayarak okuyucularını bambaşka bir serüvene sürüklüyor. Ülkemizde yeni yazarlar kazandırmak için düzenlenen Sait Faik Hikaye Armağanı Ödülleri, On İkiye Bir Var, Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler, Haney Yaşamalı, Değişik Gözle, Kardeş Payı, Can Parası, Eski Bir Balerin, Yaza Yolculuk, Bazen Hayat, Olduğu Kadar Güzeldik gibi bir çok öykü kitabını Türk Edebiyatı’na kazandırarak, kitapseverlerin hafızalarından silinmeyecek kitapları arasına ekliyor.

Ülkemizde verilen bir başka öykü ödülü de Haldun Taner anısına, usta yazarların eserlerini okurların beğenisine sunuyor. Haldun Taner Öykü Ödüllü kitaplar listesinde bulunan; Foto Sabah Resimleri, Toplu Öyküler 3 Cambazlar Savaşı Yitirdi Sağınak, Taş Üstünde Gül Oyması, O Zaman Kim Söyleyecek Şarkıları, Keder Atlası, Sırtımdaki Ölüler, Ayna Çarpması, Bir De Baktım Yoksun, Diken Ucu, İçeri Girmez Miydiniz? kitapları Türk Edebiyatı’nda adından sıkça söz ettiren ödüllü kitaplar içerisinde yer alıyor.

Edebiyat Ödüllü Kitaplar

Ülkemizde ve dünyada edebi eserleri onurlandırmak ve topluma eşsiz kitaplar kazandırmak amacıyla birçok yazara farklı kategorilerde ödüller veriliyor. Türk Edebiyatı’na imza atmış önemli eserleri onurlandıran Sedat Simavi Edebiyat Ödülleri, Bir Düğün Gecesi, Büyük Saat, İnce Memed, Eylül’ün Gölgesinde Bir Yazdı, Türk Edebiyatı’nda Hikaye ve Roman, Ne Kitapsız Ne Kedisiz, Amerika 1954, Heba gibi eserleri, ödüllü kitaplar listesine ekleyerek kitapseverleri daha çok okumaya teşvik ediyor.

İstanbul'daki Notre Dame de Sion'lular Derneği ile birlikte Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından farklı alanlarda ödüle layık olan, Anne Baba ve Diğer Ölümcül Şeyler, Nereye Gidiyoruz Baba?, Kahrolsun Dostoyevski gibi birçok eşsiz eser NDS Edebiyat Ödülü ile taçlandırılıyor. Ödüllü kitaplar içerisinde bulunan bu eserler, her biri özel olan yazarlar tarafından ustalıkla yazılarak okuyucularına armağan ediliyor.

İnsanlığa hizmet edenleri ödüllendirmek amacıyla Alfred Nobel’in vasiyeti üzerine verilen Nobel Edebiyat Ödülleri 1901 yılından beri birbirinden ünlü yazar ve şairin edebi eserlerini onurlandırmaya devam ediyor. Kırmızı Zambak, Kolera Günlerinde Aşk, Dünya Nimetleri ve Yeni Nimetler, Yeşil Ev, Kalpazanlar, Yüzyıllık Yalnızlık, Yaprak Fırtınası, Bir Kayıp Denizci, Bulantı, Labirentteki General, Albaya Mektup Yok, Sözcükler, Tersi Ve Yüzü, Mutlu Ölüm, Duvar, Mayta’nın Öyküsü, Hanım Ana’nın Cenaze Töreni, Yaz, Elebaşılar, Sürgün ve Krallık gibi birbirinden farklı kitaplar Nobel Ödülü alarak, özgünlüklerini ve doluluğunu okurları ile paylaşıyor.

Pulitzer Ödüllü Kitaplar

Amerika’da edebiyat üzerine verilen en büyük ve prestijli ödül olarak hafızalara kazınan Pulitzer Ödülü, birbirinden değerli yazarlara lütfedilerek kitapseverlerin beğenilerine sunuluyor. Ödüllü kitaplar içerisinde yer alan, Masumiyet Çağı, Rüzgar Gibi Geçti, Gazap Üzümleri, Satıcının Ölümü, Angela’nın Ölümü, Bakir İntiharlar, Yetimlerin Efendisinin Oğlu, Saka Kuşu, Bülbülü Öldürmek, Alıklar Birliği gibi eserler kitaplığınızda kesinlikle bulunması gereken kitaplar listesinde yer alıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız