Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


100 Best Menuhin

100 Best Menuhin

100 Best Menuhin

Sanatçı: Yehudi Menuhin
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 5099926411620


BEST 100 MENUHIN
20. yüzyılın en etkin ve yetenekli keman sanatçısı Yehudi Menuhin, ölümünün 10. yılında BEST 100 MENUHIN çalışmasıyla anılıyor. Çalışma, 1916–1999 yılları arasında yaşayan Menuhin’in EMI çatısı altında geçirdiği 70 yıl içerisinde kaydettiği eserlerin çoğunu kapsıyor.
Dört yaşında keman dersi almaya başlayan Yehudi Menuhin, seyirci karşısına ilk kez 1925 yılında yedi yaşında çıktı. Bir yıl sonra New York seyircisine kendini tanıtan Menuhi, aynı yıl San Francisco Orkestrası’yla da performans sergiledi.

Henüz on yaşında Paul Paray yönetimindeki Lamoureux Orkestrası ile Paris’te Avrupa seyircisi karşısına çıkan Yehudi Menuhin, ilk konçerto konserini ise Fritz Busch şefliğindeki New York Senfoni Orkestrası ile verdi.

Onaltı yaşına geldiğinde klasik müzik dünyasındaki yerini şekillendiren “Elgar Concerto”sunu kaydeden Menuhin, halen EMI ve klasik müzik dünyasının en büyük keman sanatçılarından biri olarak anılıyor.
Çağımızın en büyük keman sanatçılarından Yehudi Menuhin’in BEST 100 MENUHIN çalışması arşivinizde mutlaka yer almalı.Disk Sayısı: 6

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız