Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


1453 Sultanlar Askina

1453 Sultanlar Askina

1453 Sultanlar Askina

Sanatçı: Can Atilla
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 886970037822


Elektronik new age müziğin ülkemizdeki en önemli ve başarılı temsilcilerinden birisi olan Can Atilla, büyük ilgi gören "Cariyeler ve Geceler"den sonra "1453 Sultanlar Aşkına" ismini verdiği yeni albümünde ana tema olarak Doğu Roma İmparatorluğunun sonunu getiren "İstanbul'un Fethi"ni seçiyor. Osmanlı kadar dünyayı da ilgilendiren, ortaçağın kapanıp yeni çağın başlamasına ve rönesans fikrinin başlangıcına kadar süren bir destanı notalara döken Can Atilla, ortaya yine oldukça dikkat çeken bir çalışma çıkarmayı başarıyor. Şair, devlet adamı ve daha birçok özelliğe sahip olan "Fatih"i de albümün konseptine uygun olarak bu albümde bizlerle buluşturan sanatçı, o döneme doğru dinleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

Sony BMG ve POeM Music ortaklığıyla piyasaya sürülen "1453 Sultanlar Aşkına", çok özel olarak hazırlanmış CD-Rom içeriği ile piyasaya çıkıyor. Bütün albümün hikayesini görsel olarak dinleyicilere ulaştıran CD-Rom'da stüdyo çalışmalarında kareler, fotoğraf galerisi, biyografi ve diskografi gibi özel bölümler mevcut. Yine tüm albümdeki beste, düzenlemeler, keman kompozisyonları "Zeynep Hatun'un Gizli Aşkı" hariç sanatçının kendisine ait. Bu parçanın sözleri Zeynep Hatun'a, bestesi ise Ayşe Erdal'a ait. Albüme ismini veren "Sultanlar Aşkına" isimli şarkıyı ise büyüleyici sesiyle "Ayça Dönmez" seslendiriyor. Parça için çekilen ve tamamen animasyon görüntülerden oluşan klibin de büyük yankı uyandıracağını söyleyebiliyoruz. Fetih dönemindeki İstanbul'un animasyon görüntüleri de oldukça etkileyici.

"Gerçek sanat önce kişisel olarak doğar ve zaman içinde kitleleri etkiler" düşüncesiyle hareket eden Can Atilla, yeni albümünde de "gerçek müzisyen olma sorumluluğunu" hakkıyla taşıdığını ispat ediyor ve müzikseverlere bir kez daha en üst düzeyde kaliteli müzik sunuyor.


Albüm İçeriği

1.Önce Güneş Tutuldu
2.1453 Fetih
3.Constantinopole
4.Boğaziçi Rüyaları
5.Yeni Hayat
6.Gülbahar
7.Rumeli Hisarı'nın Yapılışı
8.Zeynep Hatun'un Gizli Aşkı
9.Kahramanların Hikayesi
10.Bellini Portreyi Yaparken
11.Ak Şemsettin'in Rüyası
12.Ayasofya Yakarışları
13.Vakekerna Azizeleri
14.Sultanlar Aşkına
15.Sultanlar Aşkına (radyo remix)


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız