Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


A Dramatic Turn Of Events

A Dramatic Turn Of Events

A Dramatic Turn Of Events

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 16861776527


Özgürlük ve canlanma üzerine duyguların peşinden gidilerek ortaya çıkan "A Dramatic Turn of Events" adlı Dream Theater albümü, hem melodik hem de ağır ve yüklü bir albüm olarak ortaya çıksın isteniyordu grup tarafından... Bu amacına ulaşan grup aynı zamanda bu albümün değişimleri de barındırdığını, bu değişimlerin bir insan hayatındaki ya da kitlelerin hayatınındakilerin olduğunu söyledi. Mükemmele ulaştığına inanan Dream Theater'ın bu albümü ile canlanacak, değişecek ve özgürleşeceksiniz!


Albüm İçeriği

1.On The Backs Of Angels
2.Build Me Up, Break Me Down
3.Lost Not Forgotten
4.This Is The Life
5.Bridges In The Sky
6.Outcry
7.Far From Heaven
8.Breaking All Illusions
9.Beneath The Surface


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 2

Güzel Bir Geri Dönüş

Dream Theater 1991-2000 yılları arasında birbirinden müthiş albümlere imza atmış, 2002 yılından itibaren çıkardığı albümlerle kalitesinde düşüşe geçmiş, özellikle ''Black Clouds & Silver Linings'' isimli albümleri çoğu hayran tarafından sevilmemiş ve sert eleştirilere maruz kalmıştır. Tepkileri ciddiye alan Dream Theater, 2002 yılından itibaren saptığı yoldan dönerek, eski güzel tarzına geri dönmüştür.  Ve bu albümdeki şarkıların üzerinde özenle çalışarak güzel bir iş çıkarmış. Albümü çok beğendiğimi itiraf etmeliyim, son çıkan Dream Theater albümlerini gördükten sonra bu kalitede bir albüm beklemiyordum. Özellikle 92 çıkışlı ''Images and Words'' albümüne çok benziyor. Kısaca eski Dream Theater tatlarını özleyen herkesin alması gereken bir albüm. Keyifli Dinlemeler..

19.03.2012

Eskiye Mazi Derler

Bu albümün geneline bakarsak, Dream Theater'ın 90'ların başındaki sounduna göz kırptığını söyleyebiliriz. Her zaman kaliteli müzik yapan bu nota üstadları teknik olarak yine zirvedeler. Duygu olarak kısmen daha oturaklı bir albüm olmuş. Müzik tekniklerini şarkının geneline iyi yedirmişler ve grupta enstrümantal ahenk sürükleyici olmuş. Gözümdeki tek eksisi, gruba yeni katılan vurmalı çalgılar Prof.u Mike Mangini'nin davulların yazımı aşamasında bulunamamış olması. Davulları albümde John Petrucci drum machine ile yazmış. Bu yüzden Mangini kendi yeteneklerini gösterememiş. Bundan dolayı da albümü dinlerken davulun diğer enstrümanlardan daha kısık seste, derinden geldiğini duyacaksınız. Sonuç olarak son zamanlardaki en oturaklı, dinleten albümleri olmuş. Sadece progresif metal dinleyicilerine değil, tüm rock müzik dinleyicilerine tavsiye ederim. Sağlam kalın.

19.10.2011

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.