Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Adi Kadin Türküler

Adi Kadin Türküler

Adi Kadin Türküler

Sanatçı: Evrim Kaşıkçı
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680948001356


Rumeli-Balkan türkülerini sesi ve akordeonuyla müzik severlerle buluşturan Evrim Kaşıkçı'nın ikinci albümü ADI KADIN TÜRKÜLER, 4 Mart'ta tüm müzik marketlerde müzik severlerin beğenisine sunulacak. Mersanat etiketiyle çıkan albüm, birinin bestesi Kaşıkçı'ya ait diğerleri anonim olmak üzere, Balkan ve Trakya yöresindeki kadınlara yakılmış 14 türküden oluşuyor.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Evrim Kaşıkçı, sonrasında "Değişim Yönetimi" konusunda ve müzik kültürü odaklı olarak "Türk Yunan Kültürel Etkileşimi" konusunda yaptığı çalışmalarla Eğitim Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans dereceleri aldı. Halen Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü Balkan Müzik Kültürleri Anabilim Dalı'nda akademisyen olarak görevini yürüten Kaşıkçı, Balkan Çalışmaları doktora programında lisansüstü eğitimine devam ediyor. Evrim Kaşıkçı, akademik ve müziksel faaliyetleriyle; Rumeli-Balkan türkülerini derlemeyi, kayıt altına almayı, dinleyici kitlesini arttırmayı ve başta Balkan coğrafyası olmak üzere yıllarca bir arada yaşamış, halklar arasındaki kültürel etkileşime dikkat çekmeyi hedefliyor.


Albüm İçeriği

1.Hanım Ayşem
2.Pakizem
3.Fadimem (Ayletme Beni)
4.Nazikem
5.Halimem
6.Remziyem
7.Kadriyem
8.Nuriyem (Bursa'dan Alma Tuzu)
9.Fatmem
10.Kazibem
11.Hanım Ayşem (Remix)
12.Nerdesin Oğulcuğum?
13.Mezarımı Kızlar Kazsın
14.Evlerinin Önü Handır


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.