Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alonisma Vtet - Çekirdek

Alonisma Vtet - Çekirdek

Alonisma Vtet - Çekirdek

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Andrea Romani
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 8681619200139

İtalyan müzisyen Andrea Romani’nin ilk albümü Alonisma Quintet 2017 yılının Aralık ayında Kalan Müzik etiketi ile yayınladı.

 

Cevelan yani herhangi bir amaca yönelik olmaksızın seyahat etmek anlamına gelen Alonisma; İtalya'dan Fransa'ya, Fransa'dan Yunanistan'a ve Yunanistan'dan Türkiye'ye yapmış olduğu plansız yolculuklarda AndreaRomani’nin tanıştığı çeşitli müzisyenler ve müziğin spontan bir şekilde buluşmasıyla ortaya çıkmış bir projedir.Alonisma aynı zamanda hasadın harmanlanarak yenilebilen kısımlarının ot ve kabuktan ayrılması işlemidir. Yunanistan’daki seyahatlerinin çoğunda AndreaRomani zamanını vahşi doğada meditasyon yaparak geçirdi. Bu meditasyonların amacı farklı kültür ve şehirleri bir araya getiren ve birleştiren bir ilham bulmaktı.

 

Albüm de tüm notalar yazılmış olsa da çoğunluğu doğaçlama olarak kaydedilmiş ve tümhatalar dahi Alonisma’nın çıkış noktasındaki gibi müziğin özel köşeleri haline gelmiştir. Ney ve Saksafonun muazzam zıtlığını yansıtan Çekirdek’te, Batımüziği ile makam müziği çarpışarak ve barışarak serbest doğaçlamalar yoluyla huzur yaratıyorlar.

Andrea Romani (flüt, ney), EstreillaBesson (piyano), Tamer Temel (saksafon), ApostolosSideris (kontrbas) ve İzzet Kızıl (perküsyon)’dan oluşan grup yeni değişimler ve maceralarla Avrupa ülkeleri ve diğer ülkelerde konserler vererek dinleyicisini bu maceranın bir parçası olmaya davet ediyor.

 

Parça Listesi

 

1. Çekirdek

2. Bahkta

3. J’ai perdu une inconnue

4. Patrounino

5. Intro to song for nicola

6. Song for nicola

7. Dissolution of a lie

8. Retirê

9. Napole

 

Disk Türü : CD

Disk Sayısı : 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!