Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Assolistler 2 SERİ

Assolistler 2 SERİ

Assolistler 2 SERİ

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8698686780778


Ve unutulmaz assolistler bu albümle geri dönüyorlar!


Popüler müzik tarihinin sesli arşivine Ossi Müzik tarafından eklenen son halka, “ASSOLİSTLER 2” adını taşıyor. Bu albümde Behiye Aksoy, Gönül Akkor, Emel Sayın, Seçil Heper, Nükhet Duru ve Gönül Yazar, alaturka müziğin en güzel örnekleriyle bizi gazinoların ihtişamlı günlerine geri götürüyor, hafızalarımızı tazeliyor.

Maksim, Bebek Belediye, Gar, Çakıl, Semiramis ve daha niceleri... 60’lı, 70’li ve 80’li yıllar boyunca eğlence kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuş gazinolar, her biri son derece usta birer yorumcu ve bir o kadar da alımlı alaturka şarkıcılarını ‘Assolist’ kimliğiyle karşımıza çıkarırdı. Haftanın her gecesi, bazı günler matine-suare çalışan gazinolar dolup dolup boşalırken, kalabalık kadroların en kıdemlisi hep assolistler oldu. Çarşambaları “Hanımlara-Bayanlara”, Pazarları “Umuma” matineler dahil, sahneye en son onlar çıkar, en uzun programı onlar yapar, kuliste en büyük ve en konforlu oda onlara tahsis edilirdi. Gazino ilanlarında ismi en tepeye kocaman harflerle yazılan, afişlerde resmi en büyük basılan hep onlar olurdu.

Popüler alaturka müziğimizin, “Bir İhtimal Daha Var”, “Saymadım Kaç Yıl Oldu”, ‘’Bana Herşey Seni Hatırlatıyor’’, “Benzemez Kimse Sana” ve “Dargın Ayrılmayalım” gibi, birbirinden eşsiz 17 şarkısı var bu albümde. Üstelik şarkıların tamamı ilk kaydedildikleri haliyle, yani orijinal versiyonlarıyla yıllar sonra ilk kez CD formatında yayınlanıyor. Albümde yer alan Emel Sayın-Hangi Rüzgar Attı Seni, Nükhet Duru-Bana Herşey Seni Hatırlatıyor ve Seçil Heper-Sorma yorumları ise ilk defa yayınlanıyor.

Bu albümde kimler yok ki:
Şarkı söyleme tekniğiyle Türk müziğinde ve gazinolarda ekol olmayı başarmış birkaç isimden biri olan Gönül Akkor; sahne tavırları bugün dahi bir çok şarkıcıya ilham kaynağı olmuş Emel Sayın; çok kısa bir dönem gazinolarda assolistlik yapan Nükhet Duru; sahnelere erken dönemde veda etmesine rağmen sahne adabıyla gönüllerde taht kurmayı başarmış Seçil Heper, gazinoların en şık ve en beğenilen assolisti olmasının yanında neşeli kişiliğiyle de bilinen Gönül Yazar ve Türk müziğinin kilometre taşları arasında sayılan bir usta, billur sesli Behiye Aksoy.

Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün prodüktörlüğünü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren yapıyor. Orijinal plak kayıtları Bora Ebeoğlu tarafından dijital ortama aktarılarak meydana gelen albümün kapak tasarımı ise Engin Korkmaz’a ait.

Gazino günlerinin göz kamaştıran yıldızlarıyla yeniden buluşuyoruz. Eğlenmek için değil, müzik dinlemek için gidilen gazinolar artık tarihe karışmış sayfalarda yer alsa da, alaturkanın yaşayan büyük yorumcuları ve tadına doyulmayan şarkıları, bu albüm sayesinde dinleyicilerle buluşacak.


Albüm İçeriği

1.BİR İHTİMAL DAHA VAR – BEHİYE AKSOY 1972
2.TADI YOK SENSİZ GEÇEN – GÖNÜL YAZAR 1974
3.BENZEMEZ KİMSE SANA – SEÇİL HEPER 1984
4.HER GECE YOLLARDA – BEHİYE AKSOY 1976
5.SAYMADIM KAÇ YIL OLDU – GÖNÜL AKKOR 1974
6.ARTIK BU SOLAN BAHÇEDE – GÖNÜL YAZAR 1974
7.MADEM KÜSTÜN DARGINDIN – BEHİYE AKSOY 1972
8.DARGIN AYRILMAYALIM – GÖNÜL AKKOR 1974
9.O AĞACIN ALTINI – BEHİYE AKSOY 1972
10.İNDİM HAVUZ BAŞINA – SEÇİL HEPER 1976
11.HANGİ RÜZGAR ATTI SENİ – EMEL SAYIN 1976
12.DERT ŞARKISI – GÖNÜL YAZAR 1975
13.BANA HERŞEY SENİ HATIRLATIYOR – NÜKHET DURU 1992
14.SORMA – SEÇİL HEPER 1992
15.EY DİLBERİ İŞVEBAZ – EMEL SAYIN 1979
16.ALIVERİN BAĞLAMAMI – BEHİYE AKSOY 1972
17.AYVA ÇİÇEK AÇMIŞ – SEÇİL HEPER 1977


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.