Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aurora Borealis

Aurora Borealis

Aurora Borealis

Sanatçı: Okay Temiz
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 888750459121


Caz müziğinin önemli temsilcilerinden perküsyonist Okay Temiz,
usta piyanist Aydın Esen eşliğindeki Oriental Wind projesiyle kaydettiği
yepyeni albümü "Aurora Borealis" ile müzik severlerle buluşuyor.

Tohumları 1974 yılında İsveç'te atılan Oriental Wind projesi, geçmişten günümüze yerli-yabancı alanında usta müzisyenleri bir araya getirdi. Batı kökenli enstrümanların yanı sıra Türk enstrümanlarını bir araya getiren grup, Türk müziğinde ilginç bir sentez yarattı. 1990 yılına kadar İsveç'teki çalışmalarını sürdüren Temiz, Avrupa, Hindistan ve Amerika'da konserler verdi ve albüm çalışmaları yaptı.

Okay Temiz'in çok değer verdiği müzisyen dostlarıyla kaydettiği albüm, Aydın Esen'in yanı sıra Ahmet Özden, Burcu Karadağ, Tom Temiz, Önder Foçan, Ozan Musluoğlu gibi usta isimlerin eşsiz uyumunu gözler önüne seriyor.

Okay Temiz, yepyeni albümü "Aurora Borealis"i şu cümlelerle açıklıyor:

"Aydın Esen'le senelerdir bireysel olarak yapmış olduğumuz deneyimler, bu yapımın gerçekleşmesinde en önemli unsur oldu. Geliştirmiş olduğumuz sound'un, bizden daha evvel diğer müzisyenler tarafından kısmen uygulandığını biliyorum. Bu yapıtta işittiğiniz sound'u, Aydın Esen'in özel aletleri ile titizlikle ürettiği kendine ait seslerden, aynı zamanda benim kendi imalatım olan su telefonu (water phone), deve çanları: Artemiz, elektrik berimbau, müzikal testere ile uzayın gizemli seslerinden etkilenerek yarattık. Bu yapıtı en yüksek hazda duyabilmeniz için iyi bir ses düzeni veya iyi bir kulaklıkla dinlemenizi öneririm."


Albüm İçeriği

1.Bitlis Melafani
2.Kadıoğlu
3.Kabak
4.Şavsat Barı
5.Dere Geliyor Dere
6.Tomiye
7.Tamara - Delihoron
8.Skyline
9.Sarıkız
10.Aurora Borealis


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.