Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bazı Şeyler
Bazı Şeyler

Bazı Şeyler

9/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Nazan Öncel
Standart Teslimat
10 Mayıs - 15 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8697407058066

Bazı Şeyler Albüm Açıklaması


Sanatçımız Nazan Öncel müzikseverlere "Bazı Şeyler nedeniyle dönüş biletimi aldım geliyorum" deyince biz de dilimiz, kalemimiz döndüğünce diyerek aldık elimize albümü, taktık Cd'yi müzik çalara, bir kere de sizin için dinledik. İlk günden bu güne her albümde kendi yazdığı şarkıları yorumlayan sanatçı, bu defa da bu geleneğini sürdürerek yine tamamını kendi yazıp, besteleyip, yorumluyor. Kusursuz Türkçesiyle, edebi bir dille yazdığı şarkıların altısının düzenlemesine de imzasını atıyor ve her zamanki kaptanlarıyla yola devam ediyor: İskender Paydaş, Janti ve Tufan Taş da maharetli düzenlemeleriyle Bazı Şeyler'i gül bahçesine çeviriyorlar. Baştan sona içinde olduğum bu çalışma için sözü çok yormadan söylemek gerekirse gitarları, davullları, yerli çalgılarıyla, akustik olarak mükemmel bir uyum içinde kotarılan Bazı Şeyler'e gönül rahatlığıyla canı olan, organik bir albüm diyebiliriz.

Bundan on sene önce Türk Pop müziğinde düet anlayışına Yan Yana Fotoğraf Çektirelim albümüyle öncülük eden Tarkan'ımız ve Nazan Öncel'imiz on sene sonra yeni bir düet için bir araya gelerek Hadi O Zaman'ı seslendirdiler. Tarkan'ın olağanüstü performansıyla Nazan Öncel'in ezgi ve dizeleriyle Bazı Şeyler'in muhteşem açılışını yaparak bugünden yarına, müzikal tarihimiz için bir anı daha bıraktılar.

Nazan Öncel'in bazı şeyleri anlattığı Bazı Şeyler albümünde ustaların ustası Erkan Oğur'un konukluğunda, Kopuz ve efsane Fredless'iyle Ceylan Önkol gibi Ceylan şarkısı da tarihteki unutulmaz yerini alıyor. Bazı Şeyler'in son kuşak klarnet ustası Serkan Çağrı Bir Umut İşte'ye nefesiyle bir can daha katıyor.
Bugün Hadi O Zaman, Harita, Bazı Şeyler, Bir Kapıdan Girdim, Affola, Aşk İşini Biliyor, Bir Umut İşte, Ceylan, Dostlar Kahvesi ve Ne Güzel Olur'u dinledikten sonra bu on şarkının mimarı Nazan Öncel'e, emeği geçen bütün müzisyenlere bir kere daha teslim oluyorum. Ve Akşit Togay'ın prodüktörlüğünde yapılan Bazı Şeyler DMC etiketiyle müzik marketlerde yerini alırken ve memleketime hazır bahar gelmişken Nazan Öncel'in Bazı Şeyler'i hepimize ilaç gibi gelecek diye düşünüyor, siz müziksever, sanatsever dostlarımıza sağlık ve huzur dileklerimle iyilikler diliyorum.


Albüm İçeriği

1.Hadi O Zaman
2.Harita
3.Bazı Şeyler
4.Bir Kapıdan Girdim
5.Affola
6.Aşk İşini Biliyor
7.Bir Umut İşte
8.Ceylan
9.Dostlar Kahvesi
10.Ne Güzel Olur


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 5
TÜM YORUMLARI GÖSTER
mükemmel

Nazan Öncel'in Göç Sokak Kızı, Demir Leblebisinin yanına koyarım Bazı Şeyler'i. Son dönemin en iyi albümlerinden biri.Şarap gibi yıllanacak şarkılar yazmış. Kalemi zaten on numara. Derviş gibi kadın.

22.09.2014

mükemmel

bir albüm ancak bu kadar iyi olabilir. hadi o zaman Türkiye'nin şarkısı olsa da ikinci parçadan itibaren albüm bir mevsimlik değil bir ömürlük olmuş. Nazan Öncel yine döktürmüş sözleri besteleri

16.09.2014

En iyi Nazan Öncel albümlerinden biri

Uzun süredir böylesi nitelikli bir albüm çıkmamıştı. Albüm göç tadında, sakin ve dingin. Sözler her zaman olduğu gibi çarpıcı. Pek çok eserde alaturka tadlar da alabileceğiniz bu albümde  Bazı Şeyler, Ne Güzel Olur, Bir Kapıdan Girdim, Dostlar Kahvesi ilk dikkatimi çeken eserler olsa da albümün tüm şarkıları kulakta farklı tatlar bırakıyor.

29.05.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.