Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beethoven Piyano Konçerto No.3
Beethoven Piyano Konçerto No.3

Beethoven Piyano Konçerto No.3

Sanatçı: Fazıl Say
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8698540814014

Beethoven Piyano Konçerto No.3 Albüm Açıklaması


Sıradışı çalış yeteneğiyle Fazıl Say, yirmi beş yıldan fazladır piyanosuyla hem dinleyicisini hem de aynı şekilde müzik eleştirmenlerini etkilemeye devam ediyor. Mükemmel tekniği, çok hızlı bir şekilde piyano repertuarının en önemli ve en fazla çalınan eserlerinde ustalaşmasını ve büyük bir rahatlığa ulaşmasını sağladı. Fazıl Say bütün ünlü Amerika ve Avrupa orkestralarıyla ve belli başlı şeflerle çaldı. Bunun yanında Fazıl Say düzenli olarak oda müziği çalışmaları da yapıyor. Uzun yıllardır kemancı Patricia Kopatchinskaja ile oluşturduğu şahane duo ve diğer saygın partnerlerinin arasında yer alan Arjantinli çellist Sol Gabetta ile olan birlikteliği güzel örnekler sanatçının oda müziği çalışmaları için.

Fazıl Say’ın Bach, Mozart, Beethoven, Gershwin ve Stravinsky eserleri kayıtları eleştirmenlerden büyük övgüler toplamış olduğu gibi içlerinde üç “ECHO Klassik” ödülü de bulunan bir çok ödül almıştır.

Kendi eserlerinden oluşan bir dizi albümden sonra Fazıl Say temel klasik müzik repertuarına tekrar Beethoven’in üç kilometre taşı eseriyle dönüyor: “Ayışığı” ve “Opus 111” sonatları ve Rolando Villa-zon, Anna Netrebko, Ildebrando d'Arcangelo, London Symphony Orchestra gibi starlarla kayıtlar gerçekleştirmiş olan Gianandrea Noseda yönetimindeki Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası’yla “3. Piyano Konçertosu”.


Albüm İçeriği

1.Piano Concerto No.3 In C Mınor, Op.37 / I. Allegro Con Brio
2.Piano Concerto No.3 In C Mınor, Op.37 / II. Largo
3.Piano Concerto No.3 In C Mınor, Op.37 / III. Rondo
4.Piano Sonata No.32 In C Mınor, Op.111 / I. Maestoso - Allegro Con Brio Ed Appassionato
5.Piano Sonata No.32 In C Mınor, Op.111 / II. Arietta
6.Piano Sonata No.14 In C-Sharp Mınor "Moonlıght", Op.27/2 / I. Adagio Sostenuto
7.Piano Sonata No.14 In C-Sharp Mınor "Moonlıght", Op.27/2 / II. Allegretto
8.Piano Sonata No.14 In C-Sharp Mınor "Moonlıght", Op.27/2 / III. Presto


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.