Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beref - Son Toprak

Beref - Son Toprak

Beref - Son Toprak

Sanatçı: Erdoğan Emir
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834011526


Erdoğan Emir'in ilk albümü" Sad / Tanık"dan sonra ikinci albümü "Beref / Son Toprak" Kalan Müzik logosu ile yayınlandı.

Beref, insanın yolculuğuna eşlik eden sestir. Bu yolculuk bazen ileriye ritm olan bir tını, bazen geride kalmış olandan bir hatıra, bazen de derinlerden beslenen bir kökün; yaprağa çıkardığı hayata temas eden rüzgârın yumuşaklığı, bazen en çıplak gerçek,yani; insanın gide gide vardığı o kavrayışın sığındığı son toprak oluyor.

Sanatçının sesinde Alevi inancının idraka yönelten nasihatlarını, sevgiliye sevgili sözler takip ediyor. Kırmancça/ Zazaca'nın doğa ile muazzam uyumunu kimi zaman derin hüzün, kimi zaman yakarış, kimi zaman da gülümsemeye gizlenmiş ironi ile dinlemenin tadına erişiyor müzik sever kişi. Yanı sıra Türkçe deyiş ve şarkılarla hakikat ve hakkaniyet duygusunun erdemini taşıyor olmuşa (!)

Sanatçı "Dünden gelip bizi içine alarak yarına akan değerlerimizin; bize fısıldadığı öğüdün tınısında yol alırken, yeryüzünün güzel elçilerine; yani dinleyicilerine aşk ile" diyerek sunum yapıyor albümünde.


Albüm İçeriği

1.Bawo / Er Kişi / Wise Men
2.Eşrefoğlu Al Haberi / Eşrefoğlu, Receive News
3.Nebeno / Olmuyor / It Doesn't Work
4.Şeriban
5.Neçar / Naçar / Desperate
6.Dağları Güzel / Mountains There Are Grand
7.Ware (Cem Emir'e) / Yayla / Highland
8.Dı Be / Gel Artık/ Come Dervish
9.Wadbo / Kavlim / My Utterance
10.Sen Varsın Orda / You Are There
11.Gule


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız