Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Black Earth (Kara Toprak)

Black Earth (Kara Toprak)

Black Earth (Kara Toprak)

Sanatçı: Fazıl Say
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 822186049549


Dünyaca ünlü piyanist ve bestecimiz Fazıl Say kariyerinin başından beri hayal ettiği ve nihayet Fransa'da kaydettiği yepyeni albümü müzikseverlerle buluşuyor…!

Mozart, Bach, Gershwin, Stravinsky ve Tchaikovsky'nin eserlerine yer verdiği 5 klasik albümün ardından Nazım Hikmet eserleri üzerine yapılan albümü ve Metin Altıok Ağıtı'nı kaydeden ünlü sanatçımız şimdi tamamı kendi eser ve düzenlemelerinden oluşan "Black Earth" ile klasik müzikseverlerin karşısında. Aşık Veysel'in unutulmaz eseri üzerine Fazıl Say'ın farklı piyano tekniğiyle "Black Earth"(Kara Toprak), içinde ülkenin tüm yörelerinden seslerin bulunduğu zaman zaman 'Odam Kireçtir Benim' melodilerinin duyulduğu Fazıl Say'ın 1997 bestesi "Piyano ve Keman İçin Sonata", yine 1994 bestesi ünlü "İpek Yolu Konçertosu", 2001 bestesi içinde 'Kara Toprak' ezgileri taşıyan 'Piyano ve Orkestra için Parçalar' "Silence of Anatolia" ve "Obstinacy", 1995 yılında Paganini'nin 24 Kaprisi üzerine yaptığı çeşitlemeler "Paganini Variation" ve ilk kez 2000 yılında seslendirilen Kudsi Ergüner Quartet ile beraber seslendirdiği jazz, etnik ve klasik ritimlerinin yer aldığı farklı bir eser "Dervish In Manhattan" albümde yer alan eserler.

Fazıl Say'ın virtüözlüğünü sergilediği ve duygularını açıkça ifade ettiği müthiş içten bir albüm sizleri bekliyor…!


Albüm İçeriği

1.Kara Toprak
2.Dervish In Manhattan
3.Paganini Variation
4.Silence of Anatolia
5.Obstinacy
6.Ben İçeri Düştüğümden Beri

CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız