Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çagiriram Dost
Çagiriram Dost

Çagiriram Dost

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Sedat Anar
Standart Teslimat
02 Mart - 05 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8691834011359

Çagiriram Dost Albüm Açıklaması


Büyük mutasavvıf Niyazi-i Mısri hazretlerinin bir şiirinde şöyle bir cümle vardır: "Mısrî'ye uyan kişinin, gider çürüğü işinin". Yirmi yedi yaşında bir genç olarak, yaptığım bestelerle ben de hazretin izini sürmeye çalıştım.

Bugüne kadar Ahmet Hatipoğlu, Sadettin Arel, Zekai Dede, Dede Efendi, Ali Şir Gani Dede, III. Selim gibi birçok büyük bestekarlar, hazretin şiirlerini bestelemişlerdir. Yapılan besteler dini musiki formatındadır. Benim yapmaya çalıştığım besteler ise, günümüz çağının musiki formatındadır.

Elbette ki, dini musiki formatını da tamamen göz ardı etmedim. Ama bu projede özellikle jazz geleneğinden gelen üç müzisyenle (Kuzey Yılmaz, Emre Topak, Ömer Muhammed) çalıştım. Hazreti Mevlana'nın da dediği gibi "artık yeni şeyler söylemek zamanı" şiarıyla yola çıktım.

Tabi ki bunun bir de nedeni var. Niyazi-i Mısri hazretlerinin bestelenmiş eserlerinin birkaçı dışında, bugün neredeyse hiçbirinin icra edilmiyor olması, beni bu formatta müzik yapmaya itti.

Ayrıca repertuarıma hazretin şimdiye kadar bestelenmemiş iki tane Arapça şiirini de aldım. ve Nasuhi Efendi'nin hazret için yazdığı şiire de yer verdim.


Albüm İçeriği

1.Çağırıram Dost
2.Ey Bülbülü Şeyda
3.Ey Garip Bülbül Diyarın Kandedir
4.Varidat
5.Envaru Sırrı's Samed
6.Ümmi Sinan'a Mersiye
7.Aşkın Meyine Ben Kana Geldim
8.Sana Ya Hu Görünür
9.Ya Men


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.