Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cem Karaca - Anisina 2 CD

Cem Karaca - Anisina 2 CD

Cem Karaca - Anisina 2 CD

Sanatçı: Cem Karaca
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697869700275


Cem Karaca iki kulvarda öne çıkar; Birincisi, pop müziğin alışılmış formlarına bağlı fakat güzel şarkı sözleriyle desteklenen yorumlar. Diğeriyse, Anadolu ezgilerinin pop-rock la buluştuğu farklı bir yorum.

Cem Karaca, bazı parçaların sözlerinde toplumsal gerçekleri ve yaşananları yansıtmaya başlar. Tepkiler, isyanlar ve Cem Karaca'nın mükemmel yorumu, insanlar karşısında çok yol kat eder.

Cem Karaca, müzik felsefesinden hiç ödün vermedi. Toplumsal sorunlar, sevgi ve Anadolu ezgileri, hep müziğinde yer aldı.

Cem Karaca çalışmalarının çoğunda bu bozuk düzene isyan eder. Daha sonra, "Edirdahan" grubunu kurar. Bu grupla "Safinaz" adını verdiği albümü yapar. Albüme adını veren "Safinaz" bu ükede yapılan ilk rock operası olarak bilinir. Ve bu albümde Nazım Hikmet ve Ahmet Arif'in iki uzun şiirini besteler Cem Karaca.

Vefatından sonra "Hayvan Terli" adında bir albümü çıkan Karaca'nın, 2006 yılında ise birçok sanatçının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan "Cem Karaca Mutlaka Yavrum" albümü yayına sürüldü.

Son olarakta yine Yavuz Plak'ın, onun anısına "Ölümsüzler 1" ve "Ölümsüzler 2" albümlerini birleştiren 2 CD'lik "Cem Karaca Anısına..." albümünü Cem Karaca sevenlerin begenisine sunuyor

DİSK 1

1. Tamirci Çırağı
2. Namus Belası
3. Parka
4. Nem Kaldı
5. İhtiyar Oldum
6. Beni Siz Delirttiniz
7. İhtarname
8. Yoksulluk Kader Olamaz
9. Oy Bana Bana
10. Üzüm Kaldı
11. Kavga

DİSK 2

1. Bir Mirasyediye Ağıt
2. Gel Gel
3. Kendim Ettim Kendim Buldum
4. Oğluma
5. Emmoğlu
6. Demedim mi
7. Mutlaka Yavrum
8. Nerdesin
9. Zeyno
10. ÇökertmeDisk Sayısı: 2

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız