Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dinar Bandosu

Dinar Bandosu

Dinar Bandosu

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 888430587724


Adını Ece Ayhan'ın "Dinar Bandosu" hayalinden alan grup, dört yıllık aranın ardından yayınladıkları ve kendileriyle aynı adı taşıyan yeni albümlerini bilenler ve bilmeyenlerle buluşturuyor!

Bir İstanbul psychedelic (saykodelik) rock grubu olan Dinar Bandosu, Türk yeraltı karşı-kültür müziğinin 70'li yıllarda belirginleşen ve 90'lı yıllarda ikinci dalga olarak karşımıza çıkan geleneğini miras almış ve evrensel boyutta geleceğe taşımayı hedeflemiştir. 2003 yılında kurulan Dinar Bandosu'nun aynı yıl Pink Floyd eski üyesi Syd Barrett için hayran kitlesinin hazırladığı "Have You Got It Yet?" isimli toplama albümde "Interstellar Vegetable Man" isimli şarkısı yer almıştır. Grubun diskografisinde 2007 çıkışlı "Saykodelikdeşik", 2010 çıkışlı "Aya da Gidelim Osman" ve 2014 çıkışlı "Dinar Bandosu" adlı üç stüdyo albümü bulunmaktadır.
Asaf Zeki Yüksel,Yılma Karatuna,Ali Asaf Sarıca, Erdem Aydaş ve Douglas Vegas'dan oluşan Dinar Bandosu'nun bu albümü grubun dinleyenlerinden uzak kaldığı dört yıl içinde dünyada ve Türkiye'de gelişen olaylar ve kavramlar karşısındaki çıkarımlarını diğer albümlerine göre daha oturaklı edebî bir dil ve müzikal derinlikle ele alıyor.


Albüm İçeriği

1.Tanrı Parçacığı / God's Particle
2.Batman
3.Ejderha
4.Uçurum Sörfü / Dark Surf
5.Vampirin Dansı / Trance-Sylvannia
6.Zati Sungur / Stomp
7.Ege Türküsü
8.Ormansız Köprüsü / 3rd Bridge
9.Kaptan Barbaros / Captain Barbarossa
10.Fil Adam / Dan Dan
11.Kara Bayram
12.Ahir Zaman Oratoryosu / C Song
13.Zor Günler / Hard Days


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız