Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya
Dünya

Dünya

Sanatçı: Mercan Dede
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8699187860228

Dünya Albüm Açıklaması

Sevgili Dostlarım;


6 yıl geçti aradan, sizleri her eklenen seste, her söylenen sözde, her yapılan taksimde


özlediğimi daha yoğun olarak hissettim.


Altı yıl boyunca sabırla beklemekle kalmayıp, mektuplarınız, mesajlarınız, samimi


sözlerinizle beni yüreklendirdiğiniz, destek, şevk ve ilham verdiğiniz için hepinize minnettarım.


 


 


Söylenecek çok söz var. Ama sözlerin kifayetsizliğini, hele bir de bizim dilimizden çıkınca üstlerine giydirdiğim kıyafetsizliği hepiniz bildiğiniz için, mesajım, hikayem, rüyam, cevabım bu Dünya'daki seslerledir.


 Buna rağmen albümde en az benim, çoğu zaman da benden daha çok emeği geçen birçok güzel dostun hikayesini fotoğraflarla, küçük anekdotlarla anlatmayı, paylaşmayı boynumun borcu olarak gördüm.


 Sayfalara zor sığacak bu anıları sizlerle paylaşırken, zaten inanılmaz derecede yorduğumuz, yıktığımız, yaktığımız biricik evimiz Dünya'mızın bir ağacının daha kesilmesine gönlümüz elvermedi.


Dünya albümünü vesile edip, Dünya'mız için samimi, içten ve ayrıntılı bir web sitesi hazırladık. Zaman içinde, her hafta düzenli olarak hem Dünya albümümüzün yaradılış sürecini yavaş yavaş, kendi makamında, kendi ritminde, acelesiz sizlerle paylaşacağız hem de üzerinde yaşadığımız ve insanlığa cömertçe ev sahipliği yapan Dünya'mızın, aslında tüm insanlığın karşı karşıya olduğu küresel problemleri sizlerle paylaşacağız.


 Her zaman olduğu gibi ısrar değil davet üzerine kurulu dostluklara inanan bir aile olarak; müziklerimizin içerisinde kaybolmanız için bu albümü size, kalbinize; ola ki yollarımız kesişsin istersiniz diye bu siteyi gönlünüze,sevgi, dostluk ve hoşgörü ile sunuyoruz.


Albüme Emeği Geçenler


 


 


Dünya albümümüz, Mercan Dede'nin bir isim, bir kişiden ziyade, bir fikir, bir konsept roje olduğunun şu ana kadarki en güzel örneğidir. Albümdeki tüm eserler, başta Mercan Dede Ensemble'ın değerli müzisyenleri olmak üzere, birçok misafir sanatçının emeği, desteği, katkısı ile gerçekleştirilmiştir.


 Tüm eserler kolektif bir yaratma sürecinin sonucudur. Kusurlar şahsıma, güzellikler bu dostlara aittir. Hepsinden önemlisi; niyetimiz ve amacımız, samimi, kalbî ve muhabbet üzerinedir.


 Dileğimiz ve umudumuz; bu projenin insanlığa ve her zamandan daha fazla bizlerin şefkatine, yardımına ihtiyacı olan, savaşlar, yıkımlar ve talanlarla yıpranmış biricik evimiz Dünya'mıza sevgi, barış, adalet ve merhamet ile yaklaşacak yeni bir bilincin oluşmasına küçücük de olsa bir katkısının olmasıdır.


 Rengimiz, dilimiz, toprağımız her ne olursa olsun, hepimiz aynı geminin yolcularıyız ve hepimiz tek bir geminin üzerinde bu yolculuğu yapmaktayız.


 Biz, Bir'iz, Dünya biricik gemimiz.


 


SESLER DÜNYASI


 Mercan Dede Ensemble


 


 


Cafer Nazlıbaş: Kabak kemane, cümbüş, keyboard, perküsyon, vokal, bass.


 


Tanju Yıldız:  Bağlamalar, keyboard. Burak Malçok: Ney, vokal, perküsyon, elektronik sesler, ambiant kayıtlar.  Oray Yay: Perküsyonlar, bass darbuka, bendir, kajon, zil, erbane, talk drum. 


 


Mercan Dede: Elektronik sesler, bendir, erbane, tabla ve elektronik perküsyonlar,


 


keyboard, vokal, bass, ambiant kayıtlar ve programlama.


 


Misafir Sanatçılar


 


 Sabahat Akkiraz: Vokal. Azam Ali: Vokal. Yurdal Tokcan: Perdesiz gitar, ud, ebow. Özer Özel: Tambur.


 


Hasan Gözetlik: Trompet, trombon. Mert Elmas: Perküsyonlar, bass darbuka, tiz darbuka, kanjera, kajon.


 


Greg Pidcock: Vokal, keyboard, elektronik sesler Ömer Alkılıçgil: Bas gitar. Nida Faruk Okşaş: Bas gitar.


 


Cağrı Gözeten: Klasik gitar. Salih Yurttaş: Ney, kavala.


 


Scott Russell: Davul, perküsyon. Remix: Ali Kuru.


 


 


 

Medya Cinsi : Müzik/PLAK

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.