Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ege'ye Sevdalandık

Ege'ye Sevdalandık

Ege'ye Sevdalandık

Sanatçı: Elçin Bulut
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8695808003005


Veda" filminin soundtrack albümündeki duru sesi ile herkesi kendisine hayran bırakan ELÇİN BULUT, Zülfü Livaneli'nin müzik yönetmenliğini üstlendiği ilk albümü EGE'YE SEVDALANDIK'ın kayıtlarını tamamladı. Albümdeki aranjmanların tamamı ise sanatçının kardeşi değerli müzisyen Ferhat Livaneli tarafından yapıldı.
Imaj Müzik etiketi ile yayınlanan albümün çıkış şarkısı olan 'Ege' Zülfü Livaneli'nin son bestesi. Diğer parçalar ise çok bilinmeyen Ege zeybeklerinden ve iki Rumeli türküsünden oluşuyor. Albümdeki Rumeli türkülerinden 'Bir Fırtına Tuttu Bizi' daha önce 'Veda' filminde Fikriye Hanım'ın Mustafa Kemal'e uduyla eşlik ettiği bölümde ve Fikriye Hanım'ın intihar sahnesinde fon müziği olarak kullanıldı ve bu albüm için parça yeniden yorumlandı. 'Yeni Cami' türküsü ise yine 'Veda' fiminde balkan göçü sahnesinin fon müziği olarak kullanılmıştı. Albümdeki diğer can alıcı parçalardan biri de 'Bergama Zeybeği'. Şimdiye kadar sadece enstrümantal olarak tanınan bu parçanın sözleri, Zülfü Livaneli ile birlikte eski Rum kayıtlarından yapılan dinlemeler sonucu oluşturuldu. 'Abalım'ın Cepkeni' isimli türküde ise Zülfü Livaneli Elçin Bulut'a vokal desteği veriyor. Albümün son şarkısı 'Bir Sevdaya Tutulduk' hem bu albüme verdiği emeklerden dolayı Livaneli'ye teşekkür niteliği taşıyor.


Albüm İçeriği

1.Ege
2.Ağ Elime Mor Kınalar Yaktılar
3.Bergama Zeybeği
4.Abalı Zeybeği
5.Bir Fırtına Tuttu Bizi
6.Ovalar Ovalar
7.Payton Geldi Meyhaneye Dayandı
8.Yeni Cami Avlusunda
9.Ege (Enstrumantal)
10.Bir Sevdaya Tutulduk

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız