Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ehlikeyf

Ehlikeyf

Ehlikeyf

Sanatçı: Kıvılcım
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 886919239423


Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihsel sürecini müzikle anlatan albüm; Mezapotamya'dan dünyaya yayılarak renkli ve zengin bir yelpaze oluşturuyor. Müziğin evrensel diliyle konuşan ehlikeyiflerin tüm hünerlerini sergiledikleri albüm; dünya müziği hakimiyetinde, Türkçe sözlüdür. Elektronik, alaturka, caz ve tango gibi türlerin iç içe geçtiği bir dokuya sahiptir. Anadolu'nun bilinen en eski sazı Kopuz'dan, batı müziğinin en sofistike enstrümanı Arp'a kadar uzanan bu yolculuk; müzikteki arayışın derinliğini yansıtmaktadır. Albüm İbrahim Maalouf, Mısırlı Ahmet, Natalia Mann, Jean Pierre Smadja, Cem Yıldız gibi dünyaca tanınan sanatçıların ve birbirinden değerli müzisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Ehlikeyf; ağırlıkla hissedilen akustik yapının üstüne elektronik beat ve synthesizer'lar eklenerek orijinal bir füzyon müziği sunmaktadır.

Kendine özgü keyiflerine zaman harcayan, ruhani bir arayışla; yaşamın her ayrıntısını bir anlama dönüştüren ve bu sayede manen beslenen insanların tanımı 'Ehlikeyf' bu kez bir müzik albümünde hayat buluyor.


Albüm İçeriği

1.Ab-ı Hayat
2.Niye
3.Toprak
4.Doğusu Ay
5.Yeni Yetme
6.Kir ve Keder
7.Toprak(Electronic)
8.Kir ve Keder(Jazz)


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız