Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


En Estambul

En Estambul

En Estambul

Sanatçı: Ayhan Sicimoğlu
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8698829810928


Ayhan Sicimoğlu, Friends & Family adlı ilk albümünde arkadaşları ve ailesiyle bir araya gelip koleksiyon parçası bir CD ile karşımıza çıkmıştı. Bu sefer ekibine, yabancı müzisyenleri ve diğer tarzlardan yerli sanatçılarımızı da dahil edip "En Estambul"u bizlere sunuyor.
İstanbul, yüzyıllardır dünyanın merak ettiği, yarıştığı, kıskandığı, aşık olduğu ve hatta hiç görmeden hakkında eserler bestelenen bir şehir.
O'na ithaf edilen ve albüme adını da veren En Estambul, önce bir yabancının sonra da genç bir İstanbullu'nun gözü ve sesiyle anlatılıyor: "Bu güzelliklerin farkına varıp; korunması, yüceltilmesi ve kollanması ümidiyle… Borçluyuz sana İstanbul."
Albümün diğer parçaları ise adeta bu büyülü şehrin aynası:
Serdar Ortaç, sokak insanımızın isyan ve umudunu, Burcu Güneş mutluluğu, Sibel Tüzün buluşamayan sevgilileri seslendirirken, Ayşe Sicimoglu klasik müzik dünyasında varoluşumuzu, Esin İris gençliği ve yaratıcılığı, Banu Kunt ise Ayhan Sicimoglu'nun iç dünyasını yansıtıyor.
Albümde yer alan Armando Miranda ve Rodrigo Rodriguez müziğin ortak bir dil olduğunu vurgularken, Hüsnü Şenlendirici, Mustafa Olgan, Balık Ayhan ve diğer müzisyen arkadaşlar enstrümanların çeşitliliğini ve ahengini temsil ediyor. Yerli ve yabancı tüm katkıda bulunanlar ise dostluğun ve sevginin gücünü ifade ediyorlar.
Ayşe Çelem'in illüstrasyonları ile hayat verdiği bu albümü dinlerken, eğlenceli kartonetini çevirecek, sayfalarında şehrin tarihi dokusunu yaşayacaksınız.Disk Sayısı: 1

Yorumlar 2

Sürükleyici

En Estambul kıpır kıpır bir albüm, kendinizi iyi hissetmek alın ve dinleyin diyorum

01.03.2012

Yılın Albümü

2006'da Friends & Family'i dinleyip "hasta" olanlar, bu albümde "müzmin hasta" haline gelerek yaşamlarına devam edecekler :) Vitamin niteliğindeki "En Estambul" sizi alıp bambaşka dünyalara sürüklüyor. Müzik ruhun gıdasıysa, kaliteli müzik de onun Türk kahvesidir. Keyifle tadına varınız...

27.10.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız