Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gece Night

Gece Night

Gece Night

Sanatçı: Savni Özer
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697454902114


Bu albüm, İstanbul'un gecelerine farklı bir yaklaşım. İstanbul geceleri denildiğinde akla eğlencenin gelmesine alışmış olan insanlara, gecenin farklı yanlarının sunulduğu bir albüm "gece".

Geceler, yalnızlığı hatırlatır bizlere, içimize döndürür bizi. Gece, beklenen bir şeyler olduğunu hatırlatır bıkmadan. "Sabahı beklemeli, yarını görmeli" diyerek hayata bağlar bizi gece. Hayatın devam ettiğini, devinimin sürdüğünü fark ederiz, her gün geceye döndükçe.
Gece, başka alemleri serer gözümüzün önüne sonra. Yıldızlara daha yakın oluruz çoğu gece. Bazen denize düşen yıldızlara dalar gider, bazen dolunayla içimizi aydınlatırız.

Sami Savni Özer'in projelendirdiği "gece" albümünde, gecenin romantizminden mistizmine kadar bütün güzel duyguları, güçlü bir şekilde hissediliyor.

Arap dünyasının yakından tanıdığı Mısır'lı sanatçı Ümmü Gülsüm'ün bir şarkısının introsuyla başlayan albümde, Arap nağmeleriyle icra edilmiş birbirinden faklı eserler var.

Yıllar önce bestelenmiş, bir çoğu anonim olan bu eserler, enstrüman çeşitliliği ve yoğunluluğunun yanısıra modern yaklaşımla aranje edildi. İlahi formatındaki bir eserin, İspanyol tarzında yapılmış aranjesi bu yaklaşıma iyi bir örnek teşkil ediyor.


CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.