Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gelmedin Diye
Gelmedin Diye

Gelmedin Diye

Sanatçı: İlkay Akkaya
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697456791112

Gelmedin Diye Albüm Açıklaması


İlkay Akkaya, 4 yıl aradan sonra 12 şarkıdan oluşan yeni albümüyle karşımızda:
Bir Arapça, bir Kürtçe şarkı dışında, bir de Trakya türküsü ile albümün müzikal yelpazesi genişliyor. Çalışmalar ilk olarak Almanya'da Kızılırmak'tan Cengiz Akataş'ın stüdyosunda başladı. "Bu Şehir" ve "Aşk Dinmemiştir" adlı şarkılar orada düzenlendi. Kayıtlar Ada Stüdyoda İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete tarafından tamamlandı. Albümde yer alan "Nemi Nemi" adlı ninni, dünyaca ünlü Lübnanlı müzisyen Marsel Halife'ye ait. Sanatçının, geçen yıl tanıştığı Vassim Soubra ile birlikte bir albüm projesi var. Çalışmalar ilkbaharda başlayacak. Bu ninni ortak çalışmanın ilk adımı. Vassim Fransa'da yaşayan bir Lübnanlı. Ninnide piyano çaldı. Sanatçı, Hatay'lı müzisyen Ali Nafile ile birlikte seslendirdi şarkıyı.
Kızılırmak'tan Yaşar Aydın'ın dört şarkısı bu çalışmada yer aldı. "Bir Yanım Mersin"e klip çekildi. Klipte Şevket Şahintaş'ın fotoğraflarından yararlanıldı. Aynı zamanda Taksi şoförü olan Şevket Şahintaş klipte de oynadı. Geceleri çalışan Şevket Şahintaş, bir yandan da ötekileştirilenlerin fotoğrafını çekiyor: Sokak çocukları, travestiler, evsizler, seks işçileri,… Klibi Murat Çelikler çekti. Yaşar Aydın'ın diğer şarkıları ise, "İçin Yanarken", "İstanbul'da Bir Yarim Var" ve "Gelmedin Diye". "Gelmedin Diye"nin sözleri Ahmet Can Akyol'a ait.

Albümün Kürtçe şarkısı "Jiyan"ın sözleri, Kürtçe'nin en önemli şairlerinden Cegerxun'a, müziği ise Hüseyin Aydın'a ait.

Ağırlıklı olarak bestelerden oluşan albüm, İlkay Akkaya dinleyenlerinin yıllar süren özlemini dindiriyor.


Albüm İçeriği

1.Bir Yanım Mersin
2.Gelmedin Diye
3.Bu Şehir
4.Jiyan
5.Aşk Dinmemiştir
6.Şekerli Su
7.Bir Özlemin İzdüşümü
8.Acılara Tutunmak
9.İstanbul’da Bir Yarim Var
10.Kaynayan Kazan
11.İçin Yanarken
12.Nemi Nemi


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.