Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İstanbul Senfonisi 5'li Set

İstanbul Senfonisi 5'li Set

İstanbul Senfonisi 5'li Set

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697454902855


Bu senfonin şefi ve orkestrası yok. Bazen tek bir enstrümandan çıkan şaşırtıcı tınılar, bazen bir grup enstrümanın oluşturduğu içli bir ahenk yansıyor İstanbul Senfonisi'nden. İstanbul'un eşsiz güzelliği, kültürü ve ruhu notalara dökülüp İstanbul'un senfonisini oluşturuyor.

İstanbul Senfonisi; ud, kanun, tanbur, klasik kemençe, yaylı tanbur, ney, keman, klarnet, bendir, def gibi Türk sazlarının; gitar, piyano, bas gitar, viyolonsel gibi batı sazlarının renkliliğiyle beraber icra ettiği, bu topraklarda yaşayanların aşklarını, hüzünlerini ve mutluluklarını notalayan, özenle hazırlanmış, İstanbul kokan 5 adet enstrümantal albümü içeriyor.İstanbul Senfonisi'ndeki bir albümden Romance'ın ney ve gitar ile yorumunu dinlerken, başka bir albümde tanbur ve piyanonun bir sirtodaki keyifli düetine rastlayabilirsiniz.

Bir albümden engin doğu kültürünün beste ve enstrümanlara yansımasını dinlerken, başka bir albümde usta bir udînin on bir telle olan aşkına kulak verebilirsiniz


Serideki albümler şöyle:
1-SARAY / YURDAL TOKCAN: Ud sazının geleneksel icrasını günümüz tınılarıyla birleştirerek kendi özgün tekniğini geliştiren günümüzün önde gelen ud sanatçılarından Tokcan'ın Türk müziği formundaki doğaçlamalarından oluşuyor. Bu albümde, udun engin dünyasını duyacaksınız. Yurdal Tokcan ve on bir telin duygu dolu hislenişi...

2- DÜŞLER / ALİ AKAÇCA, SAMİ BÜYÜKÖZTEKİR: Türk müziğinin önemli sazlarından tanbur ile piyanonun heyecan verici düeti sazsemâileri, peşrevler ve longalara nostaljik bir tat katıyor. Bu deneysel başarıyı uzaklara dalarak dinleyeceksiniz.

3- KUBBE / SADREDDİN ÖZÇİMİ: Minareler şehri İstanbul'un, her minaresinin altında bir kubbe, her kubbesinin altında da ellerini açmış sayısız insanlar ve yakarışlar vardır.
Yakarışların içtenliğini derinlemesine seslendiren neyi bu albümde, Mevlana ihtifallerindeki eserlerin icrasında duyacak ve ruhunuzu huzurlu bir yolculuğa çıkaracaksınız.


4- KÖPRÜ / BAŞAR DİKİCİ: Genç neyzen Başar Dikici'nin Türk, Hint ve Arap müziği gibi farklı müzik türleri arasındaki deneysel yolculuğunun ürünlerinden oluşan bir albüm.
Albümde, "Romance" eserinde ney-gitar düetini, "sarı çiçek" ilahisinde Yunan müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından buziki icralarını, "Hint Kuşu" eserinde sınırları zorlanan neyi zevkle dinleyeceksiniz.


5- BOĞAZİÇİ / GÖKSEL BAKTAGİR, CEYHUN ÇELİKTEN: Kanun ve piyanonun muhteşem uyumuyla, Boğaziçi tadındaki güzelliklerin notalara döküldüğü bir albüm. Baktagir'in tellerine dokunduğunda herkesi büyüleyen kanunu ile Ceyhun Çelikten' in Türk müziği tadındaki piyanosunun harika düeti Baktagir'in bestelerini icra ediyor.Albüm sevginin kaynağına, saflığına ve berraklığına davet ediyor dinleyenleri.Disk Sayısı: 5

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız