Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karasu

Karasu

Karasu

Sanatçı: Erdal Erzincan
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8681447250016


Anadolu müziğinin ve bağlamanın günümüzdeki en önemli temsilcilerinden olan Erdal Erzincan'ın 'Karasu' adını verdiği enstrümantal albümü, Temkeş Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Yalnızca icracı kimliğiyle değil, yetiştirdiği binlerce öğrenciyle de Anadolu kültürüne çok büyük katkılar sunan Erdal Erzincan, ünü bu toprakları çoktan aşmış önemli bir sanatçı. Dünyanın en önemli konser salonlarında konserler verdi ve bu konserlerde farklı milletlere mensup müzik dinleyicilerine Anadolu müziğini ve bağlamayı sevdirdi. İran'lı kemençe sanatçısı Kayhan Kalhor ile hazırladıkları iki albüm ECM etiketiyle yayınlandı.

Albümde yer alan eserlerin büyük bir bölümü Erdal Erzincan tarafından derlendi ve büyük bir titizlikle bağlamaya uyarlandı. Bu yönüyle albüm, bağlamanın enstrümantal repertuvarına katkı sağlamayı da hedeflemektedir.

Ayrıca albüme adını veren Karasu; dört bölümlü uzun bir eser olup, sanatçının kendi sınırlarını zorladığı bir çalışma olarak dikkat çekmektedir.


Albüm İçeriği

1.Arıx
2.Yayvan Barı
3.Köroğlu Barı
4.Abdurrahman Halayı
5.Dizden Kırma
6.Sıksara
7.Barak Açış
8.Veled Bey
9.Urfa Divanı
10.Koca Arap Zeybeği
11.Göynük Çiftetellisi
12.İnce Hava
13.Karasu


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız