Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kayıp İzler Gizli Anılar

Kayıp İzler Gizli Anılar

Kayıp İzler Gizli Anılar

Sanatçı: Renan Koen
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834011038


Piyanist, besteci, soprano ve müzikterapist Renan Koen'in kendi aile hikâyesi üzerine kurguladığı "Kayıp İzler Gizli Anılar" adlı albümü, Kalan Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

İspanya'dan yola çıkarak Yunanistan, Anadolu, Mısır ve Ortadoğu'da geçen bu hikâyede sanatçı, aynı bölgelerden Sefarad şarkılar seçerek, çeşitli oda müziği toplulukları için bu şarkıları neredeyse yeniden besteledi.

Temelini 15.yüzyıl İspanyolcasından alan ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan Yahudilerin konuştuğu Ladino/Judeo-Espanyol dilinin şarkılarla seyahat etmesi, Koen'i etkileyen önemli bir unsur.

Judeo-Espanyol/Ladino, gittiği her yerin kültür birikimi ve birleşimleriyle oluşmuş sentez bir dil. Bu kültürel mirasın üzerine Renan Koen'in başarılı müzikal formasyonu da eklenince, bu şarkılar bugünlere gelip, yepyeni seyahatlere hazırlanıyor.

Kalbe hitap eden, yumuşak ve dokunaklı; bazen nefes kesici, bazen müzikal sürprizleriyle şaşırtan gerçek bir masal dinlemek istiyorsanız, bu albümdeki şarkılarla bir an önce kulak verin.

Bu albümde, Sasha Rozhdestvensky (keman), Elif Kantarcı (viyola), Sedef Erçetin (çello), Ertan Tekin (duduk), Derya Türkan (kemençe), Özer Özel (yaylı/mızraplı tanbur), Mehmet Akatay (vurmalı çalgılar), Kemal Akdoğan (tenor) ve Şimon Asayas (hazan) gibi çok kıymetli müzisyenler Koen'le birlikte yer alıyor.

Martin Elias ve Koluman A.Ş.'nin değerli katkılarıyla gerçekleşen 'Kayıp İzler Gizli Anılar'ın prodüktörlüğünü Reuben de Lautour üstlendi. Kayıtları İstanbul İtalyan Sinagogu ve Babajim Kayıt Stüdyosu'nda yapıldı.

Koen'in sürprizlerinden biri, İstanbul İtalyan Sinagogu'nda daha önce atıl duran yaklaşık 200 yıllık Armonium'u kendisinin icrasıyla dinleyiciyle buluşturması.


Albüm İçeriği

1.Tres Ermanikas Eran
2.Una Matiika De Ruda
3.Aruoles Yoran Por Luvia
4.Morenika a Mi Me Yaman
5.Komo La Rosa En La Guerta
6.Dos Amantes Tengo La Mi Mama
7.De La Djuma Sale El Moro
8.Pasharo D’ermozura
9.Mi Ze Yemalel
10.Torondon
11.İstanbul Süiti
12.Teslim ‘’Babam’a’’
13.Mi Alma Triste
14.Noches Noches
15.Tres İjas Tiene El Buen Rey
16.Dia De Alhad
17.Kuando La Komadre Dize
18.Adonay Yom Lekha Eerokh Tehina
19.Yarad Dodi Legano
20.Durme Durme Ermoza Donzeya


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız