Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Keyif

Keyif

Keyif

Sanatçı: Birol Bahar
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680495490030


Gonca Birol Bahar da kalbine müzik sevgisi küçücükken düşenlerden... Tesadüf de değil bu sevgi... Çünkü müzik profesörü bir babanın kızı o… Anne ve babası küçük yaşlardan itibaren ona sadece müzik sevgisini değil, bilgisini de aşılamaya, öğretmeye çalışmışlar...

İlk konserini dinlemeye henüz 4 yaşında iken gitmiş ve o zaman 'Sahneye ben de çıkacağım' diyerek ailesine müşkül zamanlar yaşatmış ama; bu diretiş onun geleceğini belirlemiş. İlkokul 3. sınıfta nota öğrenmeye başlayan Gonca Birol Bahar; babasının öğrettikleri de eklenince, müzikteki başka bir adımı olan blok flüt de arkadaşlarına koro şefliği yapmayı başarmış. Sadece flüt değil, liseden itibaren gitar da çalan Gonca Birol Bahar; müziğin tüm yönleriyle yaşamında yer alacağını ancak sahnede olmanın, solist olmanın, ezgilerine kendi yürek yorumunu eklemenin vazgeçilmez olduğunu anlayarak kendini bu yönde geliştirmeye karar verdi.

Üniversite eğitimini 'Şan' üzerine alan ayrıca Devlet Sanatçısı Soprano Nuray Sarıoğlu ile de uzun yıllar çalışarak eğitimine eğitim katan sanatçı; akademik kariyerini de devam ettirerek İnönü Üniversitesi'nde 'Şan Eğitmeni' olarak çalışmaya başladı.

Yaşamındaki müziğin temellerini attığı, her geçen yıl kendini geliştirdiği ve nihayetinde kendisi de yetkin bir eğitmen olduğu Malatya'dan, 'Hayallerimin Şehri' dediği İstanbul'a gelen Gonca Birol Bahar; burada daha geniş ve farklı kulvarlarda çalışan bir müzik camiasının içine girdi. Devlet sanatçısı Bas Ayhan Baran başta olmak üzere pek çok kişi onu 'Sesinin gücü ve farklılığından' dolayı operaya yönlendirmek istese de; onun tüm arzusu türkülerle yoğrulmaktı.

Deneyimli müzisyenlerin söylediklerini de dikkate almak isteyen sanatçı; piyano eşlikli aryalar ve bağlama eşlikli türküler olmak üzere iki bölümlük konserler vermeye ve her iki bölümde de çok olumlu tepkiler almaya başladı.Eğitmenlik görevine de devam eden Gonca Birol bu arada evlendi ve 2 çocuk annesi oldu.

'Yaşamımı istediğim şekilde planlamayı ve sürdürmeyi başardım' diyen sanatçı için tek bir eksik kalmıştı. Arzuladığı gibi, günlük veya ticari kaygılardan uzak bir album yapmak istiyordu. Bu yolda Prodüktör Nurullah Çaçan ve 'Hits on Air Music' ile çalışan ve 10 türkülük "Keyif" isimli albümünü tamamlayan Gonca Birol Bahar; şimdi gönül rahatlığı ile ekranlarda ve konserlerde albümünü müzikseverlerle paylaşıyor.


Albüm İçeriği

1.Allı Turnam
2.Fatmam
3.Altın Tasta Gül Kuruttum
4.Bülbülüm Altın Kafeste
5.Çalın Davulları
6.Girdim Yarin Bahçasına
7.Kahve Koydum Fincana
8.Sabahın Seherinde
9.Kırmızı Buğday Ayrılmıyor
10.Mavrova'dan Aldım Sümbül


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız